Vis dėlto VTEK nevertino ministro elgesio, kai jis jau dirbdamas ministerijoje teikė pasiūlymus darbo grupei dėl užstato sistemos ir prižiūrėjo šią sritį, nors anksčiau yra tarpininkavęs užstato už vienkartines pakuotes sistemos administravimu užsiimančiai įstaigai.
Kaip nurodė komisija, ji tyrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) persiųstą viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ pranešimą. Jame teigta, kad prieš tapdamas aplinkos ministro patarėju T.Janušauskis viešosios įstaigos „Užstatas“ vardu kreipėsi į Norvegijos taromatų gamybos bendrovę „Tomra Group“ dėl bendradarbiavimo galimybių. Pranešime pažymėta, kad patarėjas buvo atsakingas už klausimus, susijusius su užstato sistema, aktyviai dalyvavo rengiant susijusius dokumentus, prižiūrėjo darbo grupę dėl užstato už vienkartines pakuotes, teikė išvadas ir rekomendacijas dėl šios sistemos organizavimo priežiūros.
Anot VTEK, atlikus tyrimą paaiškėjo, kad T.Janušauskis darbo grupės posėdyje dalyvavo praėjus metams nuo paskutinio bendradarbiavimo su įstaiga „Užstatas“. VTEK nenustatė duomenų, kad po to T.Janušauskis būtų dar kartą šiai įstaigai atstovavęs.
„Minėtame posėdyje buvusio patarėjo pateikti pasiūlymai bei rekomendacijos nenumatė tiesioginio ir akivaizdaus poveikio VŠĮ „Užstatas“. (...) Nesant pakankamai duomenų veiklos teisiniam vertinimui, VTEK nusprendė nutraukti tyrimą dėl buvusio aplinkos ministro patarėjo Tomo Janušauskio elgesio“, – pranešime nurodė VTEK.
T.Janušauskį ministras K.Trečiokas patarėju paskyrė pernai liepą. Anot ministro, jis iš pareigų šį vasarį pasitraukė savo noru, tikslių priežasčių nenurodęs.
„Tiesiog žmogus nerado savęs, nes šiek tiek iš jo daugiau tikėjomės, kitaip įsivaizdavo patarėjo darbą, matyt, gal susirado darbą privačioje kompanijoje. Atėjo vieną dieną, padėjo pareiškimą, sakau: ką tai reiškia? Sako, man atrodo, kad nelabai pritampu – tuo ir baigėsi. Galbūt ir dėl to, gal jis žinodamas, kad bus tokių dalykų, jis (nusprendė). Man nemotyvavo, savo noru išėjo“, – BNS sakė K.Trečiokas.