Apie tai, kad krašto apsaugos ministru galėtų tapti V.Ušackas, prabilta ketvirtadienį ryte, po to, kai partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis paskelbė, kad pats krašto apsaugos ministru būti nesieks.
Tačiau V.Ušackas, nors ir patvirtino ir pats girdėjęs kalbų, kad jis gali būti teikiamas ministru, sako, kad su juo asmeniškai niekas iki šiol apie tai nekalbėjo.
„Ne, tikrai negaliu patvirtinti, nes, nors aš tokių gandų girdėjau, bet man niekas nesiūlė ir aš sunkiai save įsivaizduoju dabartinėje politinėje konfigūracijoje, kad galėčiau būti šioje Vyriausybėje“, – 15min sakė V.Ušackas.
Jis akcentavo, kad yra opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, todėl toks variantas vargiai įmanomas.
„Teoriškai nebent, jei tai būtų politinių partijų, premjero ir prezidento sutarimas, bet tokio siūlymo nesu gavęs. Toks siūlymas mane ganėtinai nustebintų. Ir iš tikrųjų turiu kitus savo asmeninius ir profesinius planus, apie kuriuos pasakysiu šiek tiek vėliau – rugsėjo mėnesį“, – kalbėjo V.Ušackas.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasiuntė žinią naujajai valdančiajai koalicijai, kad nebūtinai visi „nurašomi“ ministrai turės palikti postus, o tie, kurie juos matuojasi, nebūtinai bus paskirti dirbti į atnaujintą Vyriausybę.
G.Nausėda teigė, kad ypač atsargus bus atsirinkdamas kertinių ministerijų vadovus. Pasak prezidento, dabartinis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dirba gerai, yra užsitikrinęs pagarbą tarptautinėje erdvėje, su juo jau bendradarbiaujama dėl NATO reikalų ir naujo kariuomenės vado beieškant.
Pagal liepos 5 dieną Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Socialdemokratų darbo partijos (LSDDP), partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pasirašytą koalicijos sutartį krašto apsaugos ministro ieškoti pavesta politinės korupcijos byloje kaltinamai „Tvarkos ir teisingumo“ partijai.
V.Ušackas prieš metus skelbė dalyvausiantis Lietuvos prezidento rinkimuose, tačiau pralaimėjęs vidinius konservatorių partijos rinkimus iš kovos pasitraukė.
V.Ušacką pastaruoju metu buvo galima pastebėti ne tik Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, bet ir visuomeninio komiteto „Lemiamas šuolis“ renginiuose.