Vyriausioji tarnybinės etikos komisija „nutarkavo“ Radviliškio politiką

Praėjusią savaitę posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Politikui gresia administracinė bauda nuo 600 iki 1600 eurų.
Gediminas Lipnevičius
Gediminas Lipnevičius / Nuotr. iš vrk.lt

G.Lipnevičius, pats Radviliškyje valdantis alaus barą, dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos balsavimuose dėl alaus barų darbo laiko sutrumpinimo rytais ir aktyviai agitavo prieš apribojimus. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nustatė, kad tokiu būdu Tarybos narys siekė asmeninės naudos savo verslui.

Agitavo prieš alubarių darbo laiko sutrumpinimą

Anot Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, G.Lipnevičius Radviliškio savivaldybės tarybos Investicijų ir kaimo reikalų komiteto šių metų vasario 28 dienos posėdyje nepareiškė nusišalinimo ir aktyviai dalyvavo svarstant ir priimant sprendimo projektą dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo.

Kovo 7 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje G.Lipnevičius taip pat nenusišalino ir aktyvai dalyvavo svarstant bei balsuojant dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo. Iš pradžių jis balsavo už tai, kad klausimas būtų išimtas iš posėdžio darbotvarkės, o svarstant klausimą – pasisakė ir agitavo prieš prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, jog aktyviai dalyvaudamas svarstymuose, kurie liečia jo privatų verslą, Tarybos narys pateko į interesų konflikto situaciją ir realizavo savo privatų interesą.

Gresia bauda nuo 600 iki 1600 eurų

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vertinimu, G.Lipnevičius, būdamas pelno siekiančios bendrovės vadovu, kaip verslininkas buvo asmeniškai, turtine prasme, itin nesuinteresuotas Tarybos sprendimu, nustatančiu ribojimus prekybai alkoholiu. Todėl šis klausimas jam, kaip tarnybines pareigas vykdančiam valstybės politikui, sukėlė tiesioginę bei akivaizdžią viešųjų ir privačių interesų priešpriešą.

Vengdamas interesų konflikto G.Lipnevičius privalėjo pareikšti nusišalinimą ir nedalyvauti jokiose svarstymo bei sprendimo dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo priėmimo procedūrose. Tačiau tokios pareigos savo aktyviais ir aiškiai išreikštais veiksmais pareikšti apie nusišalinimą G.Lipnevičius neatlik

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija taip pat nusprendė pradėti dėl G.Lipnevičiaus administracinio nusižengimo teiseną ir įgalioti Komisijos Tyrimų skyriaus vyresnįjį patarėją surašyti administracinio nusižengimo protokolą. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas už viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudžiančių, įpareigojančių ar apribojančių nuostatų šiurkštų pažeidimą numato baudą nuo 600 iki 1600 eurų.

Košės prisiviręs politikas į klausimus atsakyti nesiteikė

„Radviliškio naujienos“, siekdamos išklausyti „antrąją pusę“, kreipėsi į politiką G.Lipnevičių ir paprašė jo atsakyti į keletą klausimų: „Ar ketinate skųsti teismui VTEK sprendimą? Ar Jums atrodo moralu girdyti žmones nuo 7 valandos ryto? Ar Jums svarbiau Jūsų įmonės pelnas nei Jūsų, kaip politiko, reputacija? Gal Jums jau buvo skirta administracinė nuobauda? Jeigu buvo skirta, tai kokio dydžio?“.

Nors politikas mėgsta rašinėti skundus žurnalistų etikos prievaizdams, kad jo nuomonės neišklausoma, tačiau, kaip jau tapo įprasta, į paklausimus neatsakė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų