„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2015 12 19

Vyriausybė bandys įtikinti švietimo profesines sąjungas atsisakyti streiko

Vyriausybės atstovai bandys perkalbėti Švietimo profesines sąjungas atsisakyti planų kitų metų pradžioje rengti trijų dienų streiką.
Streikas Panevėžio mokyklose
Streikas Panevėžio mokyklose / Tomo Markelevičiaus nuotr.

„Susitinkame su jais tarpušventyje, gruodžio 28 dieną, kviečiame profsąjungas pasikalbėti. Seimas yra priėmęs biudžeto įstatymą – jei jį prezidentė pasirašys, tai tampa įstatymo norma. O, kiek girdėjau, pasirašymas tikrai bus. Tada kaip ir nebelieka pagrindo čia streikuoti ar prašyti kažkokių kaitų“, – BNS pareiškė vicekancleris Rimantas Vaitkus.

Tada kaip ir nebelieka pagrindo čia streikuoti ar prašyti kažkokių kaitų.

Nepaisant iniciatyvos tartis, R.Vaitkus stebėjosi, kad protestai vyksta būtent prieš rinkimus, bet ne tuomet, kai buvo priimti sprendimai mažinti atlyginimus, t.y. 2009-aisiais.

„Aš manau, kad čia yra rinkimai, politika, yra labai didelis politikavimas, kai kurių politinių jėgų noras parodyti, kad valstybėje yra kažkas labai blogai, kad dabartinė valdančioji dauguma nesusitvarko su problemomis ir kad rinkite mus, mes kažką išspręsime“, – sakė jis.

Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Rimantas Vaitkus
Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Rimantas Vaitkus

Pedagogams atstovaujančios profesinės sąjungos šią savaitę nusprendė sausio pabaigoje skelbti trijų dienų streiką. Anot profesinių sąjungų, iš esmės nebuvo atsižvelgta į protestuojančių pedagogų interesus ir Vyriausybė nerodo iniciatyvos problemoms spręsti.

Pedagogai kelia tuos pačius reikalavimus: mokinio krepšelio dydis kitų metų sausį turi siekti 1045 eurus, o nuo rugsėjo – 1093 eurus; ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams; palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų atlyginimų koeficientus; 2016 metų valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. eurų išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą; sumažinti mokinių skaičių klasėse, grupėse ir kt.

Ministerija baksnoja į lėšų trūkumą

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), įvertinusi streikuoti planuojančių profesinių sąjungų keliamus reikalavimus, nurodo, kad norint tenkinti juos visus kitąmet reikėtų daugiau nei 100 mln. eurų, todėl reikalavimai nerealūs. Profsąjungų skaičiavimu, lėšų poreikis – mažesnis.

Patvirtinus kitų metų biudžetą, atlyginimų mokytojams didinimas numatytas. Anot ŠMM, mažiausiai uždirbantiems – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – darbo užmokestis kitąmet kils iki 7 proc., šiemet jų algos didėjo 10 procentų.

Mažiausiai uždirbantiems – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams – darbo užmokestis kitąmet kils iki 7 proc., šiemet jų algos didėjo 10 procentų.

Pradedantiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams atlyginimai didės 5 proc., visiems kitiems – 3 procentais. Be to, nuo sausio 1 dienos 34 eurais didės mokinio krepšelis. Pensinio amžiaus sulaukusių pedagogų išeitinių išmokų fondas kitąmet didėja 1,5 mln. eurų.

Gruodžio 8 ir 10 dienomis Lietuvoje vyko įspėjamieji dviejų valandų streikai. Profsąjungų duomenimis, jose dalyvavo daugiau nei 450 ugdymo įstaigų ir per 11 tūkst. pedagogų. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenys gerokai mažesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs