Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 11

Vyriausybė griežtins karantiną: ar grįšime prie to, kas buvo uždrausta pavasarį?

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienio rytą paskelbė, kad iš karto po priesaikos Vyriausybė rinksis į posėdį su ekspertais bei spręs, kaip reikia griežtinti karantiną. Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą sakė, kad kadenciją baigusios Vyriausybės pirmadienį priimti karantino sugriežtinimai buvo per silpni. Dabartinio karantino suvaržymai kur kas silpnesni nei buvo pavasarį, per pirmąjį karantiną. Gali būti, kad dauguma pavasarį taikytų priemonių bus vėl pritaikytos. 15min primena, kokie suvaržymai buvo pavasarį.
Parduotvės „Lidl“ stovėjimo aikštelė
Parduotvės „Lidl“ stovėjimo aikštelė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kovo 16 d. Vyriausybė, atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantinas truko tris mėnesius, pamažu griežtos jo sąlygos buvo švelninamos, tačiau karantinas buvo atšauktas tik birželio vidury.

15min kviečia prisiminti svarbiausias pavasario karantino priemones, kurios gali būti pritaikytos ir dabar.

JUDĖJIMO RIBOJIMAI

  • Uždrausti užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius, taip pat šio nutarimo 3.1.3 papunktyje nurodytas išimtis.
  • Uždrausti Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.
  • Prekių judėjimas neribojamas.
  • Keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumo ribojimas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
  • Draudžiamas kruizinių laivų pateikimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

VIEŠOJO IR PRIVATAUS SEKTORIAUS VEIKLOS:

  • Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje
  • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
  • Visų atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių bei susibūrimų draudimas: sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veiklos draudimas, išskyrus individualias medicininės reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu.
  • Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba kitais būdais jį pristatyti fiziniams ir juridiniams asmenims, laikantis higienos reikalavimų.
  • Draudžiama parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimą, veikla, taip pat turgaviečių, išskyrus maisto, veikla.
  • Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.
  • Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.
  • Draudžiamas nuteistųjų, suimtųjų lankymas, išskyrus jų susitikimus su gynėjais.
  • Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

  • Stabdoma ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

  • Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros telkimas nepriklausomai nuo jų pavaldumo.
  • Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas: veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymas, gydančio gydytojo leidimu. Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą.
  • Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.
  • Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos; Planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė; Paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose; Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų atidėjimas; Profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas; Planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.
  • Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.
  • Vaistinių veiklos perorganizavimas siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.
  • Visuomenės sveikata: visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas; Visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas; Kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.

SOCIALINES PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

  • Draudžiamas lankymas visuose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
  • Kitose socialinių paslaugų įstaigose, kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.
  • Visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai