Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Lauro Bielinio nuomone, premjerė sprendimą priėmė įvertinusi ir „Lietuvos geležinkelių“ valdybos sprendimą.
Taip pat kelis kitus su JAV sankcionuotos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ krovinių tranzitu per Lietuva susijusius aspektus – teisinį, politinį ir finansinį.
„Konsultacijos su visais subjektais, kurie vienaip ar kitaip įtraukti į šitą situaciją, matyt, jai padėjo išspręsti šią situaciją būtent taip“, – komentavo politologas.
Daug spekuliacijų ir vertinimų sulaukė I.Šimonytės laikysena šios krizės akivaizdoje. Pirmadienį LRT televizijos laidoje ji pareiškė neatmetanti galimybės, kad gali trauktis visa Vyriausybė.
Ar tokie pareiškimai nebuvo pernelyg emocingi? Ar jų reikėjo?
„Čia tiesiog žurnalistai pasigavo ir viskas. Žmogus ištarė frazę, bet iš tos frazės daryti kažkokį įvykį ir ilgą istoriją galbūt nevertėjo. Bet čia kaip jau įvyko, taip įvyko. Mes visi kalbame labai daug ką. Aš manyčiau, kad tai buvo tiesiog atsitiktinė frazė“, – sakė VDU profesorius.
Komentuodamas, ar skandalo epicentre atsidūrę užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai galės toliau sėkmingai dirbti, L.Bielinis prisiminė liaudies išmintį: už vieną muštą kelis nemuštus duoda.
„Iš tikrųjų ministrams šitas įvykis yra labai didžiulė patirtis. Tuo pačiu tai pagilina jų suvokimą visos situacijos. Aš manyčiau, jie iš tikrųjų sugebės veikti savo ministerijose pakankamai atsakingai ir ryžtingai. Nesu tikras, ar jų pakeitimas naujais, nepatyrusiais, padės išspręsti situaciją“, – pažymėjo jis.
L.Bielinis svarstė, kad G.Nausėda bandė aiškintis situaciją, konsultavosi, bendravo su I.Šimonyte.
„Ko gero, bendras suvokimas jam leidžia pasakyti šiandien, kad ministrai gali dirbti“, – sakė jis.