Sieną statanti grupės „EPSO-G“ bendrovė „Tetas“ segmentus pirmiausia pradėjo montuoti svarbiausiuose ruožuose, kur jau nutiesta pjaunanti viela, koncertina.
Pasienyje vykdomų darbų eigą „EPSO-G“ grupės atstovai trečiadienį pristatė premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamai projekto priežiūros komisijai, nurodoma pranešime.
Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) techninius reikalavimus Lenkijoje ir Nyderlanduose gaminami tvoros segmentai ir koncertina į maždaug 100 kilometrų ilgio pasienio ruožus bus vežami lapkričio ir gruodžio mėnesiais.
Šią savaitę koncertinos piramidė pradedama tiesti ir kituose projekto pirmojo etapo ruožuose – netoli A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų. Koncertiną visuose trijuose labiausiai pažeidžiamuose pirmojo etapo ruožuose „Tetas“ planuoja įrengti iki šių metų pabaigos, o tvoros segmentus – iki kitų metų balandžio pabaigos.
Pranešama, kad rengiantis projekto antrojo etapo, maždaug 400 kilometrų fizinio barjero įrengimo darbams, „EPSO-G“ įpusėjo pirkimo procedūras. Pasiūlymus įrengti fizinį barjerą antrajame etape pateikė 12 tiekėjų.
Antrojo etapo statybos darbai yra suskaidyti į keturias dalis, o kiekvieną jų įgyvendinti pretenduoja nuo 7 iki 10 tiekėjų. Šiuo metu vertinami tiekėjų pasiūlymai, atrinktos bendrovės bus kviečiamos derybų, o pirkimo procedūras planuojama baigti lapkričio pabaigoje.
Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausia tiesiama koncertinos piramidė iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai.
Pasak pranešimo, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.
Pirmojo etapo – maždaug 100 km dviejų dalių fizinio barjero – koncertinos piramidės ir tvoros su koncertinos spirale viršuje įrengimo darbus „Tetas“ planuoja baigti iki 2022 metų balandžio 30 dienos. Visas fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki kitų metų rugsėjo 1 dienos.
Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti apgręžimo taktika, neįleista apie 5 tūkst. užsieniečių.
Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija, pasienyje su Baltarusija statomas fizinis barjeras.