Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 04 30

Vyriausybė siūlo paprastesnius viešuosius pirkimus

Vyriausybė inicijuoja paprastesnius viešuosius pirkimus. Tikimasi, kad tai sutrumpins procedūras ir palengvins perkančiųjų organizacijų naštą.
Birutė Vėsaitė
Birutė Vėsaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, Vyriausybės posėdyje pristatydama įstatymo pakeitimus, pripažino, kad Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vaidmuo mažės – ši institucija nebeprivalės tikrinti tiek viešųjų pirkimų, kiek dabar. Be to, anot ministrės, VPT turi būti patariamoji institucija.

„Tai yra perkančiųjų organizacijų prievolė viską vykdyti pagal įstatymą, ir šiaip jau mes manome, kad viešųjų pirkimų procedūros, nesikreipiant į Viešųjų pirkimų tarnybą, kuri turėtų būti labiau konsultacinis organas, o ne toks, sakyčiau, kontroliuojantis, leistų sutrumpinti viešųjų pirkimų procedūras net dviem mėnesiais. Ir be abejo, palengvintų pačioms perkančiosioms organizacijoms administracinę naštą“, – tvirtino B.Vėsaitė.

Įstatymo projekte siūloma padidinti mažos vertės prekių ir paslaugų pirkimo ribą nuo 100 tūkst. iki 200 tūkst. litų, o darbų – nuo 500 tūkst. iki 1 mln. litų.

Vyriausybė antradienį pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimams, kuriuos teiks svarstyti Seimui. Premjeras Algirdas Butkevičius sakė tikintis, jog pakeitimams bus pritarta iki liepos 1 dienos.

Įstatymo pataisos numato, kad perkančiosios organizacijoms nereikės VPT sutikimo, pradedant neskelbiamas derybas ar prieš sudarant vidaus sandorį, taip pat nutraukiant supaprastinto pirkimo procedūras iki sutarties sudarymo.

Be to, potencialūs tiekėjai nebeprivalės teikti sąžiningumo deklaracijų.

Įstatymo projekte siūloma padidinti mažos vertės prekių ir paslaugų pirkimo ribą nuo 100 tūkst. iki 200 tūkst. litų, o darbų – nuo 500 tūkst. iki 1 mln. litų. B.Vėsaitės teigimu, net ir padidintos ribos nesiekia numatytų Europos Sąjungos direktyvoje.

„Manome, kad šitas ribų pakėlimas paskatins vietinį verslą siūlyti savo paslaugas, nes tada nereikia labai sudėtingų procedūrų, kuriose dalyvauja didieji žaidėjai“, – Vyriausybės posėdyje teigė B.Vėsaitė.

Jos teigimu, siūloma nustatyti teisę, o ne prievolę skelbti techninių specifikacijų projektus, nes praktika rodo, kad šia teise yra retai naudojamasi.

Mažinant administracinę naštą, taip pat siūloma nereikalauti iš tiekėjo kvalifikaciją pagrindžiančių dokumentų, jeigu ši informacija yra viešai prieinamose duomenų bazėse.

„Dabar laisvai prieinama yra “Sodros„ duomenų bazė. Manome, kad ateityje tokia bus Mokesčių inspekcija. Mes palengviname administracinę naštą verslui, kaip buvo numatyta mūsų Vyriausybės programoje“, – tvirtino ūkio ministrė.

Tikimasi, kad Viešųjų pirkimų įstatymo pokyčiai leis plačiau taikyti ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų, nes supaprastintuose pirkimuose galės būti vertinama ir sutartį vykdysiančių darbuotojų kvalifikacija ir patirtis. Ūkio ministrės teigimu, to prašė kūrybinės organizacijos.

Tarp kitų Ūkio ministerijos pasiūlymų – pritraukti smulkųjį verslą į viešuosius pirkimus, skaidant pirkimą į kelias dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos