Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 05 13

Vyriausybė svarsto švelninti atsakomybę už kai kuriuos ekonominius, turtinius nusikaltimus

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius trečiadienį Vyriausybei planuoja pristatyti siūlymus dekriminalizuoti atsakomybę už kai kuriuos ekonominius, turtinius ir finansinius nusikaltimus, paliekant už juos tik administracinę atsakomybę.
Teisingumo ministerijoje vyko pasitarimas-diskusija dėl galimos dvigubos kokybės prekių
Teisingumo ministerijos vadovas E.Jankevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pagal parengtus projektus, taip pat būtų panaikinama galimybė skirti įkalinimą už nusikaltimus, kuriais sukelta nedidelė žala.

Ministerija siūlo kelti ribą, nuo kokios turto vertės atsiranda baudžiamoji atsakomybė už turtinius ir finansinius nusikaltimus ir kada už smulkius turtinius nusikaltimus skiriama laisvės atėmimo bausmė.

Už vagystę, sukčiavimą ar turto pasisavinimą, iššvaistymą baudžiamoji atsakomybė grėstų tik padarius 250 eurų žalą (šiuo metu – 150 eurų).

Laisvės atėmimo bausmė už tokius nusikaltimus grėstų nuo 500 eurų žalos (šiuo metu – 250 eurų). Jei žala neviršija 500 eurų, tai bus laikoma baudžiamuoju nusižengimu, už kurį būtų skiriama bauda.

Už finansinius ir ekonominius nusikaltimus, pavyzdžiui, mokesčių nesumokėjimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, neteisingus duomenis apie pajamas, deklaracijos nepateikimą, baudžiamoji atsakomybė grėstų padarius 7,5 tūkst. eurų žalą. Dabartinė riba – 5 tūkst. eurų.

Taip pat siūloma nustatyti, kad 500–1500 eurų žalą atnešę nusikaltimai būtų laikomi nesunkiais, už kuriuos grėstų maksimali trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Nusikaltimai padarius 15–37,5 tūkst. eurų būtų priskiriami naujai apysunkių kategorijai, už juos grėstų 4–6 metai nelaisvės, ir tik viršijus 37,5 tūkst. eurų ribą būtų taikoma griežčiausia numatyta atsakomybė – 8–10 metų nelaisvės (dabartinė riba – 12 tūkst. eurų).

Pagal pataisas, laisvės atėmimas grėstų tik už didelį ar labai didelį narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekio kontrabandą. Dabar trejų iki dešimties metų nelaisvės gresia už bet kokį narkotinių medžiagų neteisėtą gabenimą per sieną.

Taip pat už kai kuriuos nusikaltimus siūloma mažinti bausmes. Pavyzdžiui, už atvirąją vagystę, kišenvagystes, automobilio vagystę numatoma skirti iki ketverių metų nelaisvės. Dabar už tai gresia iki šešerių metų laisvės atėmimo.

Nesiūloma švelninti atsakomybės tik už korupcinius nusikaltimus.

Teisingumo ministras E.Jankevičius sako, kad Baudžiamojo kodekso pataisos pagreitintų procesus dėl didžiausią žalą keliančių nusikaltimų ir sumažintų kalinių skaičių, o nukentėjusieji smulkesnėse bylose greičiau sulauktų teismų sprendimų ir gautų atlygį už žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas