Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 10 28

Vyriausybei – dvejetas

Vadybos ekspertų organizacijos – Naujosios viešosios vadybos instituto – ekspertai atliko tyrimą, kurio įvertino Vyriausybės veiklą.
Dokumentai
Dokumentai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Vyriausybė buvo įvertinta pagal keturias veiklos sritis, iš kurių geriausia pripažinta, bet nepatenkinamai įvertinta – išoriniai ryšiai. Žemiausio – neigiamo įvertinimo vyriausybė susilaukė už netinkamą darbo organizavimą, išteklių valdymą bei programų įgyvendinimą.

Instituto ekspertų teigimu, Lietuva tampa vis labiau biurokratiška ir korumpuota. Ministerijos, įskaitant ir pačią Ministro Pirmininko kanceliarija valdomos pagal atgyvenusią funkcinę – divizinę valdymo schemą, demokratinio valdymo instrumentai (konsultavimasis su piliečiais, jų savivaldos ir tiesioginės demokratijos priemonės) iš esmės neplinta. Korupcija septynerius metus nemažėjusi, šiais metais išaugo.

Instituto direktorius Chorst Klaus pažymėjo „Įvairūs signalai, kad Lietuvą gydyti reikia ne tik nuo biurokratizmo. Turime nedelsiant tramdyti sparčiai plintanį ir jau plačiai išplitusį oligarchizmo virusą“.

Naujosios viešosios vadybos instituto teigimu, Vyriausybei ne ką geriau sekėsi valdyti valstybės išteklius. Išlaidūniška politika, kurios dėka prieš savivaldybių tarybų (2007) ir Seimo (2008) rinkimus valdantieji kėlėsi sumažėjusius reitingus, sukėlė infliacijos šuolį bei padidino „kieto“ ekonomikos „nusileidimo“ grėsmę Lietuvai. Personalo politikos srityje vyriausybė taip pat nepasižymėjo jokiomis esminėmis Valstybės tarnybos pertvarkos iniciatyvomis, o vykdyti žingsniai šia kryptimi valstybės tarnybos sistemą padarė dar labiau biurokratišką.

Neigiamai vyriausybė buvo įvertinta ir už įgyvendinamas programas, pasižymėjusias neskaidrumu ir galimu verslo grupių protegavimu (LEO LT, Sveikatos apsaugos sistemos tobulinimas). Nors kai kurie svarbūs darbai, tokie kaip įsiliejimas į Šengeno erdvę, buvo įgyvendinti, tačiau Vyriausybė neinicijavo jokių sisteminių ir į ilgalaikę perspektyvą orientuotų viešojo sektoriaus reformų, kurios būtų padėjusios sušvelninti jau dabar ištikusios krizės padarinius.

Instituto direktorius Chorst Klaus pažymėjo „Įvairūs signalai, kad Lietuvą gydyti reikia ne tik nuo biurokratizmo. Turime nedelsiant tramdyti sparčiai plintanį ir jau plačiai išplitusį oligarchizmo virusą“.

Aukštesniu – nepatenkinamu rezultatu įvertinti Vyriausybės išoriniai ryšiai. Kartu institutas pažymėjo jog tarptautiniams įsiparegojimams vyriausybė skiria daugiau dėmesio nei nacionaliniams interesams (net jei šie susiję su nacionaliniu saugumu).

„Tyrimo rezultatai visiškai nenustebino ir net nėra stebinantys. Žmonės patys puikiai mato savo „herojus“, todėl ir pasitikėjimo lentelėse Vyriausybė užima trečią vietą nuo galo“, tyrimo išvadas trumpai apibūdino instituto valdybos pirmininkas K. Masiulis.

Tyrimą galite rasti Naujosios viešosios vadybos instituto svetainėje www.nvv.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?