Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 14

Karantinas kol kas – pusei mėnesio: ką nuo pirmadienio uždraudė Vyriausybė?

Ministrų kabinetas šeštadienį 20 valandą rinkosi į posėdį, kuriame nuspręsta: karantinas skelbiamas pusei mėnesio. Įvedus karantiną, bus uždarytos parduotuvės, išskyrus maisto prekių bei vaistines, užsidarys barai, kavinės, nebus galima išvykti į užsienį. Vyriausybė rekomenduoja nerengti religinių apeigų.
Ministrų pasitarimas dėl koronaviruso Vyriausybėje
Ministrų pasitarimas dėl koronaviruso Vyriausybėje / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Tai būtinos sąlygos, reikalavimai, be kurių galėtų kilti pasekmės gerokai skaudesnės už tas, kurios kils dėl veiklos apribojimų“, – priėmus sprendimą kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad svarbiausia yra žmonių sveikata ir gyvybės.

S.Skvernelio komentaras:

Visas naujienas iš Vyriausybės sekite žemiau:

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

S.Skvernelis išvardijo, kas uždausta

23:39

Premjeras Saulius Skvernelis savo paskyroje feisbuke išvardijo visus Vyriausybės priimtus draudimus, kurie įsigalios nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. visoje Lietuvos teritorijoje.

1. Uždraudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus specialius atvejus, kai vykdomas krovinių vežimas, kai asmenys turi teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, kai asmenys turi imunitetų ir privilegijų pagal Vienos konvencijas, kitaip sakant, diplomatams. Išimtis taikoma ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui, jų šeimos nariams.

2. Mažinamas pasienio punktų skaičius. Sienos kirtimas vykdomas per Kalvarijos/Budzisko, Saločiai-Grenstale, Būtingė-Rucava, Smėlynė-Medume, Medininkai-Kamenyj Log, Raigardas-Privalka, Kybartai-Černiševskoje, Panemunė-Sovietskas tarptautinius sienos kirtimo punktus, Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių oro uostus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

3. Iki kovo 19 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per LR teritoriją be būtinojo sustojimo.

4. Uždraudžiama Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat VSAT vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

5. Prekių judėjimas neribojamas.

6. Ribojamas tarpmiestinis ir priemiestinis keleivinio transporto intensyvumas – leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip nei 1 metro atstumu ir ypatingų saugumo priemonių taikymas, dezinfekuojant transporto priemones kiekvieno maršruto pradinėje-galinėje stotelėje. Šią nuostatą primygtinai siūlome taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.

7. Draudžiamas kruizinių laivų pateikimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

8. Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

9. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

10. Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.

11. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

12. Draudžiamas kalinių lankymas.

13. Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

14. Visų atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių bei susibūrimų draudimas.

15. Sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veiklos draudimas, išskyrus individualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu.

16. Viešbučių ir kitų patalpų naudojimas asmenų izoliavimui atskiru savivaldybių susitarimu.

17. Viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veiklos draudimas, išskyrus, kai maistas gaminamas išsinešimui arba kitais būdais pristatomas gyventojams.

18. Parduotuvių, išskyrus maisto prekių, prekybos centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose, turgaviečių, išskyrus maisto, veiklos draudimas, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.

19. Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.

20. Stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

21. Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo: nustatyta, kad bus pasitelkiami visi reikiami ir galimi žmogiškieji ištekliai karantino situacijai valdyti: sveikatos priežiūros specialistai, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentai, rezidentai ir kiti.

22. Sureguliuotas stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas: pertvarkant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius. Atidedamos planinės operacijos, išskyrus tas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

23. Pertvarkomas pacientų lankymas draudžiant lankymą, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą, gydančio gydytojo leidimu. Ribojamas reabilitacijos paslaugas ir ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.

24. Nustatytas paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo-gydytojui konsultacija, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.

25. Atidedami profilaktiniai patikrinimai ir prevencinių programų vykdymas. Atidedamas odontologijos paslaugų teikimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą. Perorganizuojama vaistinių veikla siekiant išvengti tiesioginio kontakto.

26. Uždraudžiamas lankymasis visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.

27. Kitose socialinių paslaugų įstaigose kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.

28. Vyskupų Konferencijos ir visų Lietuvoje veikiančių religinių bendruomenių prašoma neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.

29. Vyriausybė paveda Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui gavus atsakingos ministerijos siūlymą dėl būtinų karantino priemonių nustatymo, nustatyti konkrečias karantino režimo priemones.

Pirmadienį bus priimti konkretūs sprendimai dėl ekonomikos skatinimo priemonių, kurios padės šalies verslui išgyventi šį sudėtingą laikotarpį ir išlaikyti verslo likvidumą. Kalbame apie ne mažesnę nei vieno milijardo eurų sumą.

Jei verslas sunkumus patiria jau šiandien, premjeras kviečia kreiptis į Mokesčių inspekciją ir Sodrą dėl mokesčių atidėjimo. Pirmadienis yra mokesčių mokėjimo diena, tad pagal esamas procedūras Vyriausybė yra pasirengusi atidėti įmonių mokėjimus ir taip leisti lengviau pereiti šį išbandymą.

Vizitus pas gydytojus reikės atšaukti, vestuvėms, laidotuvėms apribojimų nėra

21:36

S.Skvernelio teigimu, vizitus pas odontologus ir kitus daktarus, išskyrus būtinąją pagalbą, žmonės turės atšaukti.

Viešąją tvarką miestų autobusuose, pasak premjero, turėtų užtikrinti savivaldybių administracijos. 

„Natūralu, tai geriausiai padarys vairuotojas“, – aiškino jis. 

Vestuvėms, laidotuvėms apribojimų šiuo laikotarpiu nėra. 

G.Surplio teigimu, degalinės nėra paminėtos projekte, „todėl, tikėtina, kad jos ir toliau veiks“. 

Bus galima grįžti per Lenkiją per 72 val.

21:25 Atnaujinta 21:29

Premjero S.Skvernelio teigimu, sugrįžti į Lietuvą iš užsienio mūsų šalies piliečiams bus sunku. Tačiau jis tikina, kad su Lenkijos valdžia sutarta dėl 72 val. humanitarinio koridoriaus. 

Daugiau skaitykite čia.

„Jau matome, su kuo susidūrė mūsų piliečiai, atskristi į Varšuvą nebegali, aviakompanijos nepriima keleivių. Norint sugrįžti bus iššūkis, bet bet kokiu atveju bus skelbiami Užsienio reikalų ministerijos telefonai. Darysime viską, kad padėtume žmonėms sugrįžti, ieškosime būdų, kaip parskraidinti arba parvežti“, – sakė jis. 

Pasak G.Surplio, grįžus iš užsienio visiems piliečiams privalu laikytis saviizoliacijos.

„Kol kas iš Italijos skrydžiai ribojami, lietuviai galės grįžti į Lietuvą. Tačiau, supraskime, įsijungia visiškai griežtos izoliavimosi sąlygos“, – aiškino jis. 

Nerekomenduoja organizuoti mišių

21:15

S.Skvernelis sakė, kad Vyriausybė kreipėsi į visas Lietuvoje veikiančias religines bendruomenes.

„Joms siūloma nebeorganizuoti viešuose maldos namuose mišių ir kitų religinių apeigų“, – teigė premjeras. 

Giedrius Surplys: karantinas greičiausiai bus pratęstas 

21:12

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys po posėdžio teigė, kad karantinas greičiausiai bus pratęstas.

„Greičiausiai karantinas turės būti pratęstas, žiūrint į tai, kokios ligos tendencijos kitose šalyse“, – žurnalistams aiškino jis. 

Karantinas skelbiamas pusei mėnesio

20:47

Karantinas galios nuo kovo 16 dienos iki kovo 30 dienos 24 valandos. 

Vyriausybės posėdį žiūrėkite čia:

 

Teisingumo ministras pasiūlė pagalvoti apie kainų reguliavimą

20:44

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius šeštadienio vakaro posėdyje pasiūlė sekančiame Vyriausybės posėdyje apsvarstyti kainų reguliavimo galimybę, kad jos nekiltų. 

S.Skvernelis leido suprasti tokios būtinybės dabar nematantis, tačiau jeigu reikės, anot jo, tai yra įmanoma. 

Vyriausybė svarsto siūlymą paskelbti karantiną Lietuvoje

20:39

Premjeras S.Skvernelis pagarsino pasiūlymą įvesti karantiną šalyje, ministrų kabinetas diskutuoja dėl to, kaip keisis gyvenimas šalyje. 

Svarbiausi numatomi pokyčiai: 

Iki kovo 19 dienos leisti asmenims grįžti į Lietuvą, uždrausti Lietuvos piliečiams išvykti iš Lietuvos ne darbo tikslais, uždrausti vykti į koronaviruso paveiktas valstybes. 

Neriboti prekių judėjimo, tad neribojamas ir jas pristatančių asmenų judėjimas. 

Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą.  

Uždrausti prekybą parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.

Drausti kavinių, barų veiklą, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.

Drausti visus viešus renginius, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

Sanatorijų veikla draudžiama, išskyrus reabilitacijos paslaugas, atsakingas už gydymą. 

Drausti viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.

Drausti pacientų lankymą gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.

Drausti teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.

Grožio paslaugų teikimas draudžiamas. 

Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.

Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną, valstybei už tai apmokant.

Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti negrynuosius pinigus. 

Ribojamos paslaugos namuose, reabilitacijos paslaugos atidedamos. 

Odontologijos paslaugų atidėjimas, išskyrus būtiną pagalbą. 

Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.

Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai. 

Viešojo sektoriaus darbuotojai dirba iš namų, tai rekomenduojama ir privačiam sektoriui. 

Vyskupų konferencijai rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalauja viešų susibūrimų. 

Už visų šių įpareigojimų nevykdomą būtų galima taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę.

S.Skvernelis: policijos, gaisrinių darbas nėra sutrikęs

20:01

S.Skvernelio teigimu, policijos, gaisrinės darbas nėra sutrikęs, atvirkščiai, suintensyvėjęs. Pavyzdžiui, premjeras aiškino, kad policija nusprendė mokėti papildomus priedus į įvykius reaguojantiems, pajėgas valdantiems pareigūnams. 

„Kalbant apie viešąjį sektorių, ar tai būtų gaisrininkas, medikas, policininkas, tarnautojas, specialistas, visuomenės sveikatos specialistas, dėl lėšų jokio klausimo nekyla. Valstybė turi pakankamai sukaupusi ir turi planų, ir minčių, jei kas nors atsitiktų papildomai, finansinio aspekto čia nėra. Aprūpinsime pilnai finansiškai, apmokėsime papildomus darbus“, – sakė jis. 

Apie 500 Lietuvos piliečių neturi galimybių grįžti namo

19:58

Užsienio reiklų ministras Linas Linkevičius ragina registruotis į Lietuvą iš ypatingos rizikos šalių norinčius sugrįžti gyventojus, kurie tokių galimybių neturi. Registracija – iki sekmadienio 18 val. Lietuvos laiku.

Ministro žiniomis, užsiregistravusiųjų – apie 500.

„Matyt, bus ir daugiau“, – darė prielaidą jis.

Norinčių grįžti prašoma nedelsiant kreiptis į Lietuvos atstovybes:

  • Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje – kons.it@urm.lt  ir amb.it@urm.lt
  • Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje (akredituotai ir Singapūrui) – amb.jp@urm.lt
  • Lietuvos ambasada Prancūzijos Respublikoje – consul.fr@urm.lt
  • Lietuvos respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje – valencia@urm.lt
  • Lietuvos Respublikos Kinijos Liaudies Respublikoje  (akredituotai ir Honkongui bei Pietų Korėjai) – amb.cn@urm.lt  
  • Lietuvos Respublikos ambasada Turkijos Respublikoje (akredituotai ir Iranui) – amb.tr@urm.lt 
  • Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje – konsulat.de@urm.lt

Laiške reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą.

Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Visų tokiu būdu grįžusių piliečių lauks privaloma 14 dienų izoliacija.

Paskutinis atnaujinimas 2020-03-14 19:58

Pradėjo veikti karštoji linija

Penktadienį pradėjo veikti koronaviruso karštoji linija 1808.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti nemokama Koronos karštąja linija 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Nurodoma, kad paskambinę į ją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas.

Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.

15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai
15min vizualizacija/Koronaviruso simptomai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau