Iš anksto neskelbtame susitikime Vyriausybėje dalyvavo trys konservatorių vadovai (premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma) bei trys Liberalų sąjūdžio vadovai (partijos pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir parlamentaras Algis Kašėta).
Apsaugos darbuotojai išprašė iš Vyriausybės rūmų ten dirbusią BNS žurnalistę, nors panašų iki 19 val. vykusį susitikimą praėjusią savaitę žurnalistams buvo leidžiama nušviesti.
Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma 15min.lt paklaustas, kodėl į susitikimą nepakvietė liberalcentristų, sakė: „Čia buvo toks dviejų pasitarimas, būna įvairių tų pasitarimų, ne man spręsti, ne aš buvau iniciatorius“.
Pasiteiravus, ar mato galimybę toliau koalicijoje dirbti su liberalcentristais, su kuriais tiek daug konfliktuota, J.Razma pabrėžė, kad partijų atstovai nėra sutarę, kad pokalbio detales reikėtų komentuoti. „Apsikeitėme nuomonėmis ir nuo viešų komentarų, bent jau aš būčiau linkęs susilaikyti“, – sakė jis.
E.Masiulis: R.Palaitis atsistatydins antradienį
Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis teigia, kad liberalcentristų deleguotas vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atsistatydinimo pareiškimą premjerui turėtų įteikti antradienį. "Kiek žinau, yra pažadėta, kad rytoj turi šitas pareiškimas būti pateiktas premjerui", – E.Masiulį cituoja BNS.
"Kadangi R.Palaitis pareiškė, kad atsistatydina, tiesiog susirinkome su vienais iš koalicijos partnerių – konservatoriais – aptarti susidariusią situaciją. (...) Kadangi Liberalų sąjūdžio atstovai nebuvo kviesti į Prezidentūrą, o dalyvavo tiktai konservatorių ir liberalcentristų atstovai, norėjome išgirsti iš premjero, kas buvo kalbama. Mes tą išgirdome ir dabar lauksime, kada R.Palaitis iš tikrųjų atneš atsistatydinimo pareiškimą", – po susitikimo sakė E.Masiulis.
Paklaustas, kodėl susitikime Vyriausybėje nedalyvavo koalicijos partneriai liberalcentristai, E.Masiulis sakė, kad "tai nebuvo kažkoks oficialus susirinkimas, tai buvo tiesiog dviejų koalicijos partnerių pasitarimas".
"Sulaukus R.Palaičio pareiškimo iš tikrųjų manau, kad turės rinktis visi trys koalicijos partneriai ir aptarti, kokiomis sąlygomis įmanoma yra šitai koalicijai tęsti darbus", – pridūrė jis.
E.Masiulio aiškinimu, susitikime nebuvo aptarinėjami Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pertvarka ar buvusių jos vadovų galimybės grįžti į pareigas. Jis pakartojo, kad nepaisant to, kaip toliau dirbs Vyriausybė, Liberalų sąjūdis tikisi bendro darbo su kultūros ministru Arūnu Gelūnu.
"Tikrai matome prasmę ir matome iš tikrųjų daug bendros sinergijos dirbant kartu su A.Gelūnu, kaip su profesionaliu kultūros politiku ir manome, kad jokios politinės audros arba siauri partiniai interesai neturėtų kliudyti", – pabrėžė jis.
A.Gelūno likimas neaiškus?
Po apsilankymo pas prezidentę Dalia Grybauskaitę atskirai nuo Liberalų sąjūdžio ir konservatorių padėtį aptarė Liberalų ir centro sąjungos valdyba.
Po posėdžio liberalcentristų pirmininkas Algis Čaplikas nebuvo linkęs dalinti išsamių komentarų. „Partijos valdyba vertina Raimundo Palaičio darbus, jį palaiko, tačiau gerbia jo asmeninį sprendimą“, – 15min.lt sakė jis.
Anksčiau pirmadienį pas prezidentę valstybės vadovę susitikę koalicijos partneriai konservatoriai ir liberalcentristai sutarė, kad R.Palaitis pats atsistatydins iš vidaus reikalų ministro posto, nors pirmadienį iš ryto jis dar kartojo, kad neatsistatydins.
Kai dar buvo svarstomas mažumos konservatorių ir Liberalų sąjūdžio mažumos Vyriausybės variantas, liberalcentristų deleguotas kultūros ministras Arūnas Gelūnas pranešė, kad svarstytų galimybę likti poste. Tai įsiutino A.Čapliką. Jis pareiškė, kad ministras pasielgė nevyriškai bei pridūrė, kad A.Gelūnas visais būdais stengėsi išvengti pokalbio su partijos vadovybe.
15min.lt paklaustas, ar po to, kas įvyko, mato A.Gelūną kultūros ministro poste, A.Čaplikas teigė, kad valdyba šio klausimo nesvarstė. „Mes tiesiog konstatuojame faktą, kad Kultūros ministerija priklauso Liberalų ir centro sąjungai“, – pabrėžė jis.
Pasiteiravus ar tai reiškia, kad A.Gelūno likimas neaiškus, A.Čaplikas sakė, kad valdyta „tik konstatavo tokį faktą ir tiek“.
Kas galėtų užimti vidaus reikalų ministro postą, kai iš jos pasitrauks R.Palaitis, neaišku. A.Čaplikas sakė, kad šis klausimas svarstytas nebuvo. „Jis dirbs iki to laiko, kol bus padaryti visi reikalingi darbai“, – sakė partijos vadovas.