Tiesa, už likvidavimą balsavo tik Vyriausybės atstovai – „NDX energija“ tokiam sprendimui nepritarė. Tačiau Seimo vasarą priimti įstatymai leido LEO LT likviduoti vien valstybės turimais balsais.
Šios „NDX energijos" vadovas Ignas Staškevičius žiniasklaidai teigė, kad jie nepritarė valstybės pasiūlytam nacionalinio likvidavimo planui: esą tai yra tik politinė deklaracija, nes realus LEO LT ardymas truks dar metus, kol bus atskirtos Kauno ir Kruonio hidroelektrinės.
Ardymas – tik politinė deklaracija
„Tai yra politinė deklaracija, kurią valstybė nubalsavo vien savo balsais. Joks realus likvidavimas neprasidėjo, įmonė neperregistruota į likviduojamos bendrovės statusą, nepaskirtas jos likvidatorius. Jei tai būtų privati bendrovė, tai paprasčiausiai akcininkai tokiu klausimu į susirinkimą nesirinktų“, – aiškino I.Staškevičius.
Akcininkų susirinkime Vyriausybei atstovavo energetikos viceministras Henrikas Bertanavičius, o ne pats ministras Arvydas Sekmokas. Viceministras teigė balsavęs taip, kaip jį įgaliojo ministras ir pabrėžė, kad „NDX energija“, priešingai nei visada deklaruodavo, balsavo prieš šios bendrovės panaikinimą.
Nesutaria, kaip dalinsis turtą
Net ir nusprendus panaikinti šią bendrovę, kol kas nėra sutarta, kaip bus dalinamas įneštas turtas. „NDX energija“ reikalauja turtą skirstyti restitucijos būdu, t.y. grįžtant į tą padėtį, kuri buvo prieš įkuriant bendrovę, tačiau tam kol kas priešinasi Energetikos ministerija ir siūlo pervertinti LEO LT turtą.
„Turto vertinimas tiesiog užima laiko ir brangiai kainuoja. Bet jeigu to išvengti nepavyks, be abejo, mes tada irgi reikalausime turto vertinimo ir teisingo turto paskirstymo“, – kalbėjo I.Staškevičius
Taip pat susirinkimo metu vienbalsiai buvo išrinktas naujas bendrovės LEO LT valdybos narys. Juo tapo viceministras Romas Švedas.