2023 05 10

Vyriausybės vicekancleris: „Litexpo“ sąmata po NATO atstovų vizito išaugo 6 mln. eurų

„Litexpo“ Išlaidų sąmata po NATO atstovų vizito vertinant centro tinkamumą Vilniaus viršūnių susitikimui išaugo 6 mln. eurų, sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas.
Rolandas Kriščiūnas
Rolandas Kriščiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Sąmata po tos NATO misijos, kada jie nuėjo, sienas pabaksnojo, pasižiūrėjo, ko čia reikia „Litexpo“, kad jie gautų, jinai pabrango šešias milijonais. Mes buvom planavę, kad užteks mums už 11 milijonų eurų, tai virto 17 milijonų“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje kalbėjo R.Kriščiūnas.

„Tai yra, daugiau nei per pusę pabrango vien „Litexpo“ pritaikymas prie NATO standarto“, – pridūrė jis.

NATO sekretoriato atstovai „Litexpo“ lankėsi pernai rugsėjo pabaigoje.

Komisijos posėdyje nagrinėtas klausimas po viešojoje erdvėje pastarosiomis savaitėmis kilusių diskusijų dėl neskelbiamų derybų būdu artėjančiam NATO viršūnių susitikimui perkamų paslaugų kainų.

„Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius trečiadienį asmeninėje feisbuko paskyroje skelbė, kad viešieji pirkimai įvykdyti per du mėnesius, nes „pagal darbų grafiką sutartys su tiekėjais privalėjo būti pasirašytos dar 2022 metų pabaigoje.“

Jis taip pat kartojo, kad tik po NATO atstovų vizito buvo sužinoti tikslūs poreikiai susitikimui, techniniai ir kokybės reikalavimai.

„Ar galėjo būti pigiau? Taip, padarėme viską, kad būtų. Kaip nurodo vieši ispaniški šaltiniai, kongresų centro Madride IFEMA pritaikymui NATO viršūnių susitikimui pernai prireikė 35,8 mln. eurų. Mes „Litexpo“ perstatysime ir renginiui parengsime už 17 mln. eurų. Ar laukiame dvigubai mažiau svečių? Tikrai ne – delegacijų, kortežų, apsaugos, žurnalistų ir pan. skaičius toks pat įspūdingas kaip ir Madride“, – feisbuke rašė „Litexpo“ vadovas.

NATO viršūnių susitikimo susitikimas Lietuvai iš viso kainuos 38 mln. eurų.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas posėdyje pakartojo, kad tarnyba atlieka vertinimą dėl ryšio paslaugų pirkimo neskelbiamų derybų būdu, bet tikina, kad skaidrumui būtinos sąlygos buvo išlaikytos.

„Čia, matyt, apie kitą aspektą mes kalbam, ar pats procesas ir pasirengimo viešumas buvo skaidrus ir atitiko lūkesčius tiek rinkos dalyvių, tiek kontroliuojančių institucijų (...) Tarnyba, atlikusi vertinimą, tą tikrai pasakys ir viešai paskelbs“, – sakė jis.

BNS yra skelbęs, jog rinkos dalyviai suabejojo, ar „Litexpo“ skaidriai perka ryšio paslaugas ir įrangą – nutarta, kad už beveik 3 mln. eurų ji bus perkama iš telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“.

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ balandžio pabaigoje prašė ištirti, ar „Litexpo“ skaidriai įsigijo viršūnių susitikimui reikalingas ryšio paslaugas ir įrangą. Abejojant šiuo sprendimu taip pat prašyta iš centro valdybos atšaukti „Telia Lietuvos“ Stambaus verslo pardavimų padalinio vadovą Aleksandrą Golodą.

Tuo metu „Telia Lietuva“ tokius teiginius atmetė ir sakė, kad A. Golodas nuo pirkimo buvo nusišalinęs.

Visuomenininkas Andrius Tapinas, remdamasis „TV3“ portalo publikacija, stebėjosi nurodytų paslaugų pirkimų kainomis, teigdamas, kad jos „atrodo kosminės“.

„Garso įrangą už 553 tūkst. eurų nuomos įmonė „Up Records“, kurios metinės pajamos yra 120 tūkst. eurų ir 2021 metais ji patyrė 50 tūkst. eurų nuostolio. Konstrukcijas už 630 tūkst. eurų nuomos įmonė „Topaz“, kurios metinės pajamos yra 409 tūkst. eurų“, – savo feisbuke rašė jis.

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ atmeta abejones dėl skaidrumo, sakydamas, kad visi pirkimai derinti su Užsienio reikalų ministerija bei kitomis institucijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai