„Žinios – tai mūsų stiprybės, padedančios tobulėti. Nežinojimas stumia į galimas manipuliacijas, suklaidinimus, apgavystes. Išnaudokite šį puikų laiką sužinoti daugiau, klausti klausimų.
Tikiuosi, kad jūsų žinojimas, kurį šiandien parsinešite į savo namus, šeimas, padės informacijai pasklisti kuo plačiau ir stiprins mūsų valstybę“, – sveikindamas renginio svečius pabrėžė Vilmantas Vitkauskas, Vyriausybės kanclerio pavaduotojas, vadovaujantis Nacionaliniam krizių valdymo centrui (NKVC).
NKVC Situacijų valdymo biuro vadovas Evaldas Arbataitis pristatė neseniai įsteigtą Nacionalinį krizių valdymo centrą, svečiams pasakojo, kaip svarbu pastebėti grėsmes ir taip užkirsti kelią krizėms, kaip patenkama į ekstremalias situacijas ir kt. „Kibernetinė grėsmė tai nėra nuotraukų pavogimas iš kompiuterio. Tai tokio masto įvykis, kai įsilaužiama, tarkime, į energetikos tinklus ir paleidus užkratą galima sustabdyti elektros tiekimą Lietuvoje. Kas tada įvyksta? Valstybė sustoja“, – poreikį nuolat stebėti galimas grėsmes motyvavo E.Arbataitis.
Dezinformacijos analizės centro „Debunk.org“ vadovas Viktoras Daukšas priminė, kaip atskirti tikrą informaciją nuo tariamos, atpažinti galimas manipuliacijas ir saugiai elgtis socialiniuose tinkluose. Moksleiviai ir studentai ne tik išgirdo apie trolių ir botų fermas, bet ir išbandė savo žinias bei budrumą praktinėse užduotyse. „Kiekviena demokratija yra tiek stipri, kiek yra edukuotas kiekvienas jos pilietis, todėl labai svarbu, kad jūs išmoktumėte atpažinti dezinformaciją“, – sakė V.Daukšas.
Renginio svečiams taip pat buvo priminta, kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms ir elgtis jų metu. „Tinkamas ir savalaikis pasiruošimas užtikrina ilgesnį išgyvenamumą“, – susirinkusiesiems kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos atstovas.