„Šis sprendimas yra apgailėtinas. Naujoji dauguma (partijų, kurios formuos daugumą būsimajame Seime atstovai - red. past.) spręsdama dėl savo narių rėmėsi ne Konstitucija, ne KT išvada, o savo asmeniniais interesais. Demokratinėje valstybėje tai yra nepriimtina“, – 15min.lt sakė V.Sinkevičius.
Anot jo, balsuodama prieš nutarimo projektą naujoji dauguma parodė, kad ir ateityje gali nepaisyti Konstitucijos.
„Iš šio sprendimo galima daryti labai toli siekiančias išvadas ir tai rodo, kad Seimo nariai viena galvoja, kita kalba, o trečia daro. Tai labai prasta naujosios daugumos darbo pradžia“, – pažymėjo V.Sinkevičius.
Tiesa, šis Seimo nutarimas penktadalio Seimo narių valia dar gali būti apskųstas KT.
„Jei teismas pasakytų, kad nutarimas prieštarauja Konstitucijai, tai šitie trys seimo nariai netektų mandatų“, – teigia V.Sinkevičius.
Primename, kad antradienį Seimas atmetė nutarimą, kuriuo penki nuteistųjų balsus galimai pirkę „darbiečiai“ būtų šalinami iš partijos rinkimų sąrašo.
Kaip balsavo kiekvienas Seimo narys, galite pažiūrėti ČIA.
Tokiu būdu buvo atmesta KT išvada, kurioje konstatuota, kad daugiamandatėje apygardoje nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ir „darbiečiai“ Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus, Živilė Pinskuvienė į Seimą išrinkti pažeidžiant įstatymą.
Juos Seime turėjo pakeisti Vilija Filipoviečienė, Gediminas Jakavonis ir Larisa Dmitrijeva.
Seimo nutarimas atmestas naują valdančiąją koaliciją formuojančių partijų narių balsais. Prieš nutarimą balsavo ir į premjero postą nusitaikęs socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. Taip pat prieš nutarimo projektą balsavo Krikščionių partijos frakcija.
Šis sprendimas reiškia, kad liks galioti Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas, kad šie „darbiečiai“ yra išrinkti į Seimą. Tiesa, J.Pinskus jau yra pareiškęs, kad liks Vilniaus vicemero poste, o nesikraustys į Seimą.