Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 10 29

„Wall Street Journal“: Baltijos šalyse ir Lenkijoje gali būti dislokuoti papildomi NATO batalionai

NATO narės svarsto galimybę gerokai padidinti Aljanso karių kiekį Baltijos šalyse ir Lenkijoje, praneša „Wall Street Journal“.
JAV karių išlydėtuvės
JAV karių išlydėtuvės / Alfredo Pliadžio nuotr.

Remdamasis kariniais ir diplomatiniais šaltiniais leidinys skelbia, kad toks sprendimas svarstomas kaip Rusijos atgrasymo nuo galimos agresijos priemonė. Tiesa, Aljanse vienybės šiuo klausimu nėra – esą NATO pajėgumų regione didinimui priešinasi, pavyzdžiui, Vokietija.

Geriausias scenarijus – po batalioną keturioms šalims

Anot „Wall Street Journal“, vienas iš svarstomų variantų – Lenkijoje ir kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių dislokuoti po vieną NATO pajėgų batalioną su 800-1000 karių.

Vienas iš svarstomų variantų – Lenkijoje ir kiekvienoje iš trijų Baltijos šalių dislokuoti po vieną NATO pajėgų batalioną su 800-1000 karių

Tiesa, leidinio šaltiniai įvardijo ir nuosaikesnį variantą. Esą taip pat svarstoma vieną batalioną skirti visam keturių NATO valstybių regionui.

„Wall Street Journal“ žiniomis, už papildomų pajėgų dislokavimą regione pasisako JAV ir daugelis kitų NATO narių. Suprantama, ypač aktyviai tokios Aljanso pozicijos siekia Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

Berlynas nenori gadinti santykių su Maskva?

Leidinys pabrėžia, jog NATO vadovybei labai nepatinka Kremliaus veiksmai Ukrainoje, o taip pat – vis pasikartojantys pareiškimai apie branduolinį ginklą ar agresyvūs Rusijos kariuomenės manevrai bei pratybos Baltijos šalių ir Lenkijos pašonėje.

Kai kurių „Wall Street Journal“ šaltinių teigimu, labai atsargios politikos laikosi Berlynas. Esą Vokietija siekia išvengti viešų diskusijų apie papildomų NATO pajėgų dislokavimą mūsų regione, kol Ukrainoje laikosi trapios paliaubos, o Berlyno ir Maskvos santykiai pamažu šyla.

Tiesa, leidinio šaltiniai NATO vadovybėje laikosi nuomonės, jog Berlynas nėra iki galo prieš Aljanso pozicijų stiprinimą mūsų regione. Esą Vokietija veikiausiai nepritartų siūlymui kiekvienoje iš keturių valstybių dislokuoti po NATO batalioną, tačiau neprieštarautų nuosaikesniam variantui, kur visoms keturioms šalims tektų vienas NATO pajėgų batalionas.

Rusija viešai priešinasi bet kokiems bandymams stiprinti NATO pozicijas Baltijos regione. Kremlius ne kartą kartojo, esą NATO pajėgumų stiprinimas Baltijos šalių ir Lenkijos regione būtų traktuojamas kaip pavojus Rusijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos