pataisyta
Sprendimą dėl apmokamos Ž.Pavilionio kelionės į Vokietiją Seimo valdyba priėmė birželio 2-ąją.
Planuota, kad ten birželio 8–12 dienomis Seimo URK pirmininkas vyks kartu Latvijos Saeimos ir Estijos Rygikogo užsienio reikalų komitetų pirmininkais ir susitiks su Vokietijos valdžios atstovais.
Birželio 8-ąją Ž.Pavilionis pranešė, jog Berlyne susituokė ir feisbuke pasidalijo nuotraukomis iš ceremonijos.
Pagal tvarką, nurodytą Lietuvos ambasados Vokietijoje svetainėje, kad čia galėtų įregistruoti santuoką, Ž.Pavilionis turėjo deklaruoti išvykimą iš Lietuvos.
Tačiau politikas 15min tikino, jog to neprireikė, nes turi ambasadoriaus rangą ir diplomatinį pasą, su kuriuo taikoma išimtis.
Pasinaudojo diplomatiniu pasu
Pagal Civilinės būklės aktų registravimo taisykles, Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos registruoja Lietuvos piliečių vaikų gimimą, santuoką ir užsienio valstybėse mirusių Lietuvos piliečių mirtį.
Registruoja tų Lietuvos piliečių, kurių gyvenamoji vieta, Lietuvos gyventojų registro duomenimis, yra užsienio valstybėje arba kurie, vadovaujantis Lietuvos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymu, nelaikomi pakeitusiais gyvenamąją vietą.
Pakeitusiais gyvenamąją vietą nelaikomi:
- Lietuvos diplomatai ir kiti Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, atstovybėse prie tarptautinių organizacijų ir tarptautinėse organizacijose dirbantys asmenys ir kartu su jais išvykę šeimos nariai;
- asmenys, atliekantys tikrąją karo tarnybą;
- asmenys, kurie gydosi stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose;
- nuolatinės studijų formos studentai mokymosi Europos Sąjungos valstybėse narėse ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybėse narėse laikotarpiu;
- asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose;
- jūrininkai, dirbantys plaukiojančiuose jūrų laivuose.
Ž.Pavilionio kelionė į Vokietiją, pasak Seimo URK nario „valstiečio“ Giedriaus Surplio, kelia klausimų.
Bet, anot jo, ne tiek, kiek neseniai nutekėjęs Ž.Pavilionio ir Rusijos opozicionieriumi apsimetusio asmens pokalbio įrašas ir turinys.
„Vestuvės komandiruotės metu galbūt buvo suderintos su Seimo valdyba, nes Seimo valdyba pritarė komandiruotei. <...> Čia šituos klausimus turėtų aiškintis valdyba, ir turbūt, Seimo Etikos ir procedūrų komisija“, – 15min komentavo opozicijoje veikiančių „valstiečių“ atstovas.
„Gali būti, kad viskas yra tvarkoje, gal žmogus po darbo susituokė, nežinau. Man tai yra antrinis klausimas, bet faktas, kad tų problemyčių kaupiasi“, – pridūrė jis.
Susituokė po darbo savo lėšomis
Tai Ž.Pavilionis ir patvirtino – žiedus sumainė laisvu nuo darbo metu, o už sutuoktinės patirtas išlaidas sumokėjo pats.
„Už visą savo sutuoktinės kelionę apmokėjau savo pinigais. Pasinaudojęs pusvalandžiu tarp oficialios programos, metu po darbo, atlikom procedūrą, už ką esu dėkingas ambasados darbuotojams. Už tai irgi užmokėjau“, – 15min pasakojo politikas.
Tai, kad aš metu po darbo, pusvalandį skiriu savo būsimai žmonai, manau, nėra nusikaltimas.
„Tai, kad aš metu po darbo, pusvalandį skiriu savo būsimai žmonai, manau, nėra nusikaltimas. Tuo labiau, kad tai apmokėta iš mano asmeninių lėšų“, – pažymėjo jis.
O toliau, pasak Ž.Pavilionio, vizitas Vokietijoje vyksta pagal numatytą programą:
„Šiandien turime konsultacijas ir su kanceliarija, su užsienio reikalų komiteto pirmininku Norbertu Riotgenu, su prezidentūra – viskas vyksta pagal planą.“
Anksčiau Ž.Pavilionis nurodė, jog susitikimuose kartu su Berlyne viešinčia Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja kels sankcijų Baltarusijos režimui rengimo ir įgyvendinimo klausimus.
Taip pat – sieks sutarti dėl laisvų ir demokratiškų rinkimų Baltarusijoje šiais metais, tolesnės paramos Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo reformoms ir integracijai į transatlantinę šeimą, būtinybę bendrai veikti prieš „Nordstream2“ bei Astravo projektą, paramos demokratijai Rusijoje.
Pagrindo kreiptis į etikos sargus neįžvelgia
Ž.Pavilionio veiklą komandiruotės į Vokietiją metu įvertino ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Pasak jos, pagrindo kreiptis į parlamento etikos sargus nėra, nes Seimo kanceliarija nepatyrė jokių su sutuoktuvėmis susijusių išlaidų, o Seimo nariai, kai nedirba, laisvą laiką gali skirti kam nori.
„Seimo valdyba, išleisdama Seimo narius į komandiruotes, nereglamentuoja, kam parlamentarai skiria laisvą nuo pareigų atlikimo laiką. Juo disponuoti gali savo nuožiūra.
Neturiu duomenų, kad Seimo nario Ž.Pavilionio sutuoktuvės būtų įvykusios Seimo nario pareigų sąskaita.
Neturiu duomenų, kad Seimo nario Ž.Pavilionio sutuoktuvės būtų įvykusios Seimo nario pareigų sąskaita, ar kad buvo šios komandiruotės tikslas. Mano žiniomis, Seimo kanceliarija nepatyrė jokių su šia ceremonija susijusių išlaidų (pavyzdžiui, neapmokėjo sutuoktinės kelionės išlaidų ar pan.).
Taigi šiuo atveju nematau pagrindo kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją“, – komentavo V.Čmilytė-Nielsen.