Pušeles teko išrauti
Vienos pagrindinių Vilniaus eismo arterijų – Geležinio Vilko gatvės – skiriamojoje juostoje 2020 m. spalį buvo pasodinta net 500 pušų. Jauni medeliai atrodė vešlūs ir žadėjo gražų vaizdą ateityje. Deja, bet po žiemos šioje vietoje žiojėjo duobės, kaip šaipėsi vilniečiai, „pasodino su straipsniais, iškasė be jų, o viso to malonumo kaina apie 32 tūkst. eurų“.
Taip pašiepta Vilniaus savivaldybės kampanija, kaip pušaičių sodinimu girtasi socialiniuose tinkluose.
Prieš metus reaguodama į pastabas dėl neprigijusių pušelių, Vilniaus savivaldybė aiškino, kad pušelės neprigijo dėl aplinkos veiksnių, todėl ruošiamasi želdynus atsodinti atsparesniais krūmais. Atsodinti nuspręsta atspariausiais druskoms mieste augalais sedulomis. Tarp jų dar įterpti klevų, gudobelių ir šermukšnių.
Vėl neprigijo?
Tačiau, kaip pastebėjo 15min parašiusi Rasa, dar vieneri metai ir tas pats vaizdas – neprigiję medeliai.
„Visame Vilniuje sedulos jau ne tik su lapais, bet ir su žiedais, o ten plikos šakos. Graudus vaizdelis“, – apie Geležinio Vilko gatvės želdyną sakė vilnietė. Taip pat ji klausė, kiek miestui kainuoja toks nuolatinis medžių atsodinimas.
Ir išties – tarp nešienautų piktžolių styro nudžiūvusios sedulų šakos.
„Augalai yra gyvybingi“
Tačiau Vilniaus miesto savivaldybės specialistai tikina, kad nieko baisaus šiems želdiniams nenutiko ir nieko atsodinti nereikės.
Taip aiškina savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
„Krūmus patikrinę specialistai nustatė, kad neigiama temperatūra paveikė augalų stiebus, tačiau augalai yra gyvybingi. Šiomis dienomis krūmeliai yra genimi, pašalinami apšalę stiebai, kurių vietoje sužaliuos naujos atžalos.
Kadangi krūmai gyvybingi ir jų persodinti nereikės, dabartinis augalų genėjimas nieko papildomai nekainuos“, – užtikrino skyriaus vedėjas.
Savivaldybė pasidalijo ir keliomis nuotraukomis, kuriose – tarp nuravėtų žolių stiebiasi sedulų ataugos.