Anot Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Remigijaus Lapinsko, susidaro įspūdis, kad gyventojų saugumas nėra dabartinės Vyriausybės prioritetinė sritis, rašoma partijos pranešime spaudai.
„Policijos savarankiškai vykdytos reformos pasekmės skaudžiai palietė Eidintų kaimo gyventojus, kuomet šeštadienio vakarą asmuo legaliai turėtu ginklu nužudė du žmones ir nusišovė pats. Sistemingas policijos pareigūnų skaičiaus mažinimas, nuovadų naikinimas, tradiciškai susiklosčiusios prevencinės veiklos principų keitimas bei apimčių mažinimas - žingsniai, kuriais siekdama didinti darbo užmokestį, su vidaus reikalų ministro pritarimu, vykdo policijos vadovybė. Siekis suprantamas, tačiau tai neturėtų būti vykdoma Lietuvos gyventojų saugumo sąskaita“ – pabrėžia R.Lapinskas.
Jam antrina ir partijos kolega, buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Sigitas Mecelica.
„Dėl situacijos Eidintų kaime jokiu būdu nekaltiname pareigūnų, kurie gavę pranešimą, neabejoju, atliko savo darbą kaip galėdami geriau, tačiau atvykti į įvykio vietą, kai nusikaltimas jau įvykdytas, nėra vienintelė ir pagrindinė pareigūno funkcija. Visų pirma, reikia užtikrinti prevenciją. Tačiau ar šiandien nusikaltimų prevencijos pakanka, klausimas lieka atviras.
Mano nuomone, seniūnijų centruose turėtų nuolat dirbti pareigūnas, kuris pažinotų vietos gyventojus, o ypač riziką keliančius asmenis ir galėtų imtis prevencinių veiksmų, o galimai net ir užkirsti kelią tokioms situacijoms. Bendradarbiavimas su seniūnais bei socialiniais darbuotojais, dažnesni sveikatos patikrinimai ar ginklų laikymo kontrolė riziką keliantiems asmenims – tai tik kelios iš daugelio priemonių, kurių galėtų imtis nuolat vietoje dirbantys pareigūnai” – teigia S.Mecelica.
Partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu ne vienas Vyriausybės lygmens klausimas yra paliekamas spręsti pačiai policijos institucijai, pavyzdžiui, viešajai tvarkai užtikrinti reikalingas pareigūnų skaičius.
„Tokia praktika yra ydinga, kadangi tai Vyriausybės kompetencijos klausimas. Vidaus reikalų ministerija turėtų prisiimti daugiau atsakomybės ir peržiūrėti policijos sistemoje diegiamas reformas. Laikas įvertinti, ar aklai siekdami didinti atlygį pareigūnams, neprisidedame prie sąlygų kūrimo nusikalstamumui augti.
Galiausiai, vykdomos reformos neturi mažinti policijos gebėjimo atlikti savo pagrindinę funkciją – žmones ginti, saugoti ir jiems padėti” – reikalavimus ministrui dėsto Remigijus Lapinskas.