Su pareigūnų pagalba, inspektoriai pateko į patalpas ir apžiūrėjo gyvūną, kuris buvo apatiškas, akivaizdžiai sergantis, tačiau veterinarinė pagalba jam nebuvo teikiama.
Patikrintas gyvūnas buvo neregistruotas ir neženklintas. Jo silpną būklę rodė išsikišę šonkauliai, juosmens slanksteliai, dubens kaulai, nebuvo matyti beveik jokio riebalinio sluoksnio, sunykę raumenys. Šuo buvo vangus, sunkiai bepajudantis.
Bendradarbiaujant su Akmenės savivaldybės specialistais, šuo buvo išvežtas į Šiaulių veterinarijos gydyklą. Veterinarijos gydytojai nustatė diagnozę – užsitęsęs gimdos uždegimas su išsivysčiusiomis gretutinėmis komplikacijomis.
Gydytojų teigimu, gyvūnas sirgo jau ilgą laiką, o jei būtų buvus anksčiau suteikta veterinarinė pagalba, tokių komplikacijų būtų išvengta ir šuo būtų galėjęs gyventi pilnavertį gyvenimą. Taipogi, veterinarijos gydytojų išraše teigiama, jog aptikto gyvūno būklė buvo labai bloga – kritinė.
Gyvūnas buvo per daug nusilpęs, todėl operacija kontraindikuotina – pritaikyti gydymo jam jau nebuvo galimybių. Kraujo tyrimo rezultatai taip pat kritiniai – mažakraujystė, geležies trūkumas, mažas cukraus kiekis kraujyje, limfocitinė leukocitozė ir t.t.. Atsižvelgiant į tai, veterinarijos gydytojai priėmė sprendimą gyvūną užmigdyti, siekiant sutrumpinti gyvūno kančias.
Pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Gyvūno savininkui gresia bauda ir draudimas laikyti gyvūnus augintinius 2 metus.
VMVT primena, kad veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina yra priskiriama žiauriam elgesiui su gyvūnais, ar jų kankinimui. Jei gyvūnas susirgo, reikia kreiptis į veterinarijos gydytojus dėl veterinarinės pagalbos suteikimo ir vadovautis jų nurodymais. Jei tokios galimybės pagelbėti gyvūnui nebeturite, privalote perduoti gyvūną kitam savininkui ar globėjui, kuris galės gyvūnui suteikti pagalbą arba sprendimo ieškoti tariantis su veterinarijos gydytojais.