Pasak Žiemos sodo informacijos ir edukacijos skyriaus vedėjos Janinos Dauneckienės, šį įspūdingą augalą muziejui padovanojo kretingiškė pedagogė Regina Naureckienė. Moteris pakabinamame vazone žaliuojantį augalą laikė virtuvėje, tačiau nusprendė, kad jam ten jau per ankšta.
„Tai pretenzingas augalas, reikalaujantis specialių sąlygų. Šie keistuoliai vabzdžiais besimaitinantys augalai auga visame pasaulyje. Jiems reikia oro, vandens, šviesos ir tam tikrų maisto medžiagų, ypač azoto. Šiltose, pelkėtose vietovėse, kuriose auga ąsoteniai, minėto mineralo trūksta, todėl tam, kad išliktų, vabzdžiaėdžiai „apsiginklavo“ spąstais. Šie augalai privilioja aukas skleisdami malonų kvapą ir gamindami klampų skystį. Pagavęs vabzdį ar musę augalas staigiai suskleidžia savo spąstus ir „suvirškina“ auką gamindamas virškinamąsias sultis“, – pasakojo J.Dauneckienė.
Jos kolegė, Gamtos skyriaus vedėja Stasė Dvarionienė teigė, kad šis augalas turi didelius lapus, kurių gale yra kotelis su ąsočio formos čiuptuvu, atskridus vabalui „ąsotis“ užsidaro ir taip sulaiko grobį. Žiemą šie augalai užmiega, nudžiovindami savo „spąstus“, kad neeikvotų taip sunkiai aktyvaus augimo mėnesiais sukauptų maisto atsargų.
S.Dvarionienė džiaugėsi, kad žmonės labai dažnai Žiemos sodui dovanoja augalų – kaktusų, lapuočių. „Priimame visus. Štai viena moteris iš Klaipėdos ketina atvežti augalų, nes jie nebetelpa kambariuose. Pas mus patalpos aukštos, didelės. Dovanų gavome ir papūgų, kurias prieš kelias savaites pakrikštijome“, – džiaugėsi S.Dvarionienė.