„Pasaulyje ir Europoje, ypač dabar, kai stiprėja ksenofobija, radikalus nacionalizmas ir išpuoliai prieš 1948 m. įtvirtintus žmogaus teisių principus, galime rasti daug valstybių, kuriose žmogaus teisių padėtis gerokai prastesnė nei Lietuvoje. Betgi būtų keista ir neišmintinga lygiuotis į tokias valstybes, kuriose stebimi regreso požymiai, ir kuriose vis mažėja erdvė pilietinei visuomenei reikštis ir klestėti.
Šiandien jau gerai matome, kad Lietuvoje, tiek valdžios struktūrose, tiek visuomenėje esama stipraus priešinimosi tiems principams ir toms praktikoms, kurias rekomenduoja Jungtinės Tautos, Europos Sąjunga ir Europos Taryba. Lietuvos raida bus sėkminga tik tokiu atveju, jei visuomenei ir piliečių rinktiems tautos atstovams užteks išminties lygiuotis į valstybes žmogaus teisių lyderes ir atsispirti gausioms sąmokslo teorijoms apie tariamą šiuolaikinių žmogaus teisių ir laisvių principų žalą“, – teigė D.Pūras.
„Pastarieji 6-eri metai institute man buvo didelių asmeninių pokyčių ir iššūkių laikotarpis. Džiaugiuosi galėjęs prisidėti prie instituto veiklos tęstinumo ir įsipareigojimų žmogaus teisių bendruomenei bei visuomenei įgyvendinimo. Esu dėkingas instituto dalininkams ir kolegoms už parodytą pasitikėjimą ir suteiktas galimybes – tai yra neįkainojama patirtis, neabejotinai padėsianti imtis naujų įkvepiančių iššūkių žmogaus teisių, pilietinės visuomenės ir verslo aplinkos sanglaudos srityje“, – pranešime cituojamas T.Kubilius.
D.Pūras taip pat yra Vilniaus universiteto profesorius, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos Specialiųjų procedūrų koordinavimo komiteto pirmininkas.
Sukauptas žinias ir patirtį D.Pūras ketina panaudoti Lietuvoje, priešinantis šioms tendencijoms ir prisidedant prie žmogaus teisių padėties gerinimo. D. Pūras ketina plėtoti instituto įdirbį žmogaus teisių srityje, tęsti konstruktyvią valstybės institucijų kritiką ir bendradarbiavimą su jomis, kartu ieškant problemų sprendimo ir plėtojant pagarbos žmogui kultūrą Lietuvoje.