Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 06 16

Žmones su negalia restorane įdarbinęs olandas sulaukė priekaištų iš neįgaliųjų – žada pasitempti

Rudens pradžioje Vilniuje duris atvėrusiame restorane „Pirmas blynas“ dirba darbuotojai su negalia. Tačiau 15min sulaukė skaitytojo pagrūmojimo, kad socialinį verslą pradėjęs olandas Timas van Wijkas pagalvojo ne apie viską.
Restoranas „Pirmas blynas“
Restoranas „Pirmas blynas“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Portale startavus iniciatyvai „Atvirumo galia“, į redakciją kreipėsi Martynas, jis atkreipė dėmesį į tai, kad „Pirmas blynas“, įdarbinęs žmones su negalia, nepamąstė apie neįgaliuosius, kurie ateis paragauti skaniųjų blynų.

„Restorane dirba neįgalieji, bet kavinė beveik nėra prieinama neįgaliesiems svečiams. Tai apie kokį savarankiškumą galima kalbėti? Laiptai aukšti, turėklų nėra, dovanoti bėgiai, kuriais pats neįgalus žmogus nesugebės užvažiuoti“, – pastabas žėrė Martynas.

15min kreipėsi į T. van Wijką. Šis pripažino, kad kol kas padėtis iš tiesų yra tokia, tačiau tai nutiko ne iš piktos valios, o dėl lėšų trūkumo.

„Tenka pripažinti, kad tai – mūsų didžiausias trūkumas. Mes turime tris laiptus. Prieš pradėdami šį verslą norėjome turėti ilgą ir gerą užvažiavimo rampą, kad kiekvienas galėtų pas mus apsilankyti. Turėjome pasiūlymų iš įvairių įmonių ją įsigyti maždaug už 6000 Eur“, – pasakojo restorano įkūrėjas.

Pasak jo, kadangi socialiniam verslui jis negavęs jokios paramos nei iš fondų, nei iš valstybės ar bankų, jam tiesiog pritrūko tam pinigų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Restoranas „Pirmas blynas“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Restoranas „Pirmas blynas“

„Ir man jų vis dar trūksta. Mes turime paprastą rampą, kuri puikiai įveikiama 90 proc. žmonių, sėdinčių rateliuose. Kelis mėnesius bendradarbiaujame su viena organizacija, kuri turėtų padėti mums įsigyti geresnę rampą“, – žadėjo jis.

Restoranas, įsikūręs Vilniaus universiteto planetariume, atsidarė rugsėjo mėnesį. Jo įkūrėjas olandas T.van Wijkas, kuris gimtojoje šalyje dirbo su negalią turinčiais žmonėmis, padėdavo jiems išmokti darbui naudingų įgūdžių, todėl panašią idėją įgyvendinti nusprendė ir apsigyvenęs Lietuvoje. Ir sulaukė sėkmės – restoraną užplūdo daugiau žmonių, nei iš pradžių tikėjosi.

Jo restorane taip pat dirba protinę negalią turintys darbuotojai. Tokia iniciatyva olandas siekia parodyti, kad dirbti gali bet kas. Tiesa, nors daugelis restorano lankytojų apie socialinę misiją prieš ateidami jau būna girdėję, pasitaiko ir tokių, kuriems aptarnaujantis personalas tampa staigmena.

Norėdamas kuo daugiau žmonių pripratinti prie minties, kad negalią turintys žmonės gali būti puikūs darbuotojai, T.van Wijkas restorane organizuoja ir įvairius edukacinius užsiėmimus.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė teigė, kad informacijos apie paslaugų neprieinamumą šiame restorane neturi.

„Jei asmuo susidūrė su savo teisės gauti paslaugas apribojimais, jis/ji gali pateikti skundą lygių galimybių kontrolieriui. Lengviausiai tai padaryti internetu užpildžius e.skundo formą: https://lygybe.lt/lt/eskundas“, – ragino ji.

Dėkojame Martynui už informaciją.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie jas, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašą 15min.lt. Portale startavo projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus dar kartą susisiekta ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai