„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Žmonijai piešia jau netolimą apokaliptinę ateitį, bet tai – sena sąmokslo teorija

Socialinių tinklų vartotojai vėl primena sąmokslo teoriją apie vadinamąjį slaptą „Mėlynojo spindulio“ projektą, kurią sukūrusio kanadiečio net nebėra tarp gyvųjų. Kaip įrodymą, jog šis projektas įgyvendinamas, jie platina filmuką, kuriame iš tiesų nematyti nieko paslaptingo, tik vieno Kinijos miesto fone kompiuteriu sukurti fejerverkai.
Teigiama, esą įgyvendinant projektą „Mėlynasis spindulys“ galime sulaukti ateivių
Teigiama, esą įgyvendinant projektą „Mėlynasis spindulys“ galime sulaukti ateivių, bet tai yra sąmokslo teorijos dalis / Ekrano nuotr. iš „YouTube“

Rodo Naujųjų sutikimą?

Pustrečios minutės trukmės filmuką su prierašu „Projektas „Mėlynasis spindulys“ prieš kelias dienas paskelbė viena „Facebook“ vartotoja.

Veiksmas jame vyksta naktį. Rodomas kažkoks aukštas siauras bokštas, greičiausiai televizijos. Iš pradžių nuo jo į dangų kyla keturi mėlyni spinduliai. Juos pasukus žemyn viršuje įsižiebia skaičiai nuo 5 iki 1, žmonių minia skaičiuoja kiniškai kartu.

Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Iš tiesų šis filmukas buvo sukurtas kompiuteriu, pasitinkant 2022-uosius
Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Iš tiesų šis filmukas buvo sukurtas kompiuteriu, pasitinkant 2022-uosius

Tuomet tamsiame danguje pasirodo mėlynas šviesos rutulys, šviesa nuo leidžiasi žemyn tarytum krioklys, girdėti vandens čiurlenimo garsai, išnyra kelios žuvys, banginis. Danguje randasi kitokių šviesos figūrų, jos juda, mainosi.

Galiausiai bokštas tarytum pakyla į viršų lyg raketa ir jo vietoje nieko nebelieka, nes tamsoje pasidaro nematomas, bet tuoj vėl nušvinta, iš dangaus „nukritus“ šviesos kamuoliui. Vaizdai sudėtingėja – matyti didžiulis mėnulis, kosminė stotis, mainosi įvairios šviesos, kol virš bokšto atsiranda Pekine 2022 m. vykusių žiemos olimpinių žaidynių ženklas.

Atvirkštinė vaizdo paieška pagal kai kuriuos kadrus rodo, kad šis filmukas su įvairiais komentarais internete platinamas jau gerus porą metų.

Pavyzdžiui, 2022 m. sausio pradžioje vienoje „Facebook“ paskyroje prie jo buvo rumuniškai paaiškinta, kad Kinija su „Blue Beam“ (taip angliškai vadinamas minimas projektas) pasitiko Naujuosius: „Ši nauja technologija siūlo daugybę manipuliavimo galimybių. Išmonę ir tikrovę vis sunkiau atskirti.“

Kad taip Pekino ar nenurodyto Kinijos miesto gyventojai šventė Naujųjų sutiktuves, teigė daugelis internautų. Tai nėra tiesa – kaip tuomet skelbė naujienų agentūra AFP, vaizdo įrašas buvo skaitmeninė animacija, pagrįsta Kinijos rytuose esančio Čingdao miesto peizažu.

Klipo kūrėjai AFP nurodė, kad filmuotoje medžiagoje matomi „fejerverkai“ buvo sukurti kompiuteriu. Jis, tik šiek tiek ilgesnė versija (matyti šviesas stebintys ir švenčiantys žmonės) „TikTok“ paskelbti kaip tik per Naujųjų sutikimą. Greta pridėtas tik sveikinimas – „Laimingų 2022-ųjų“, nėra jokių užuominų, kad įamžintas realus renginys ir kur jis vyko.

Kalba apie netikrą Mesiją

Tačiau minėta „Facebook“ vartotoja vaizdo įrašą paskelbė kaip projekto „Mėlynasis spindulys“ įrodymą. Beje, kai kuriems komentatoriams jis neatrodė autentiškas („Montažas ir ne toks geras. Šviesos labai ryškios, o atspindžių fone – jokių“), bet dėl sąsajų su sąmokslo teorija abejonių nekilo.

Vienai komentatorei pasiteiravus, koks „Mėlynojo spindulio“ tikslas, kitas atsakė: „Avinus paversti avinėliais“. Tai yra per pandemiją išpopuliarėjęs naratyvas – esą žmonės, paklūstantys taisyklėms ir nurodymams, pavyzdžiui, skiepytis, imtis apsaugos nuo COVID-10 priemonių, balsuojantys už tam tikras partijas, elgiasi lyg avinų banda.

„Facebook“ vartotoja savo ruožtu pasidalino nuoroda į dar vieną įrašą, kuriame apie „Mėlynąjį spindulį“ papasakota išsamiau.

Šiame įraše, kuris pačioje 2020 m. pabaigoje buvo patalpintas „YouTube“, balsas už kadro dėsto, kad „aukštųjų technologijų pagalba pasaulio valdančioji klasė planuoja visas valstybes sujungti į visumą, kad pavergtų žmonių valią“.

Pasitelkus technologijas, neva bus daroma įtaka žmonių sąmonei, stimuliuojami jų jausmai nuo baimės iki laimės. Žemo dažnio bangos tariamai padėtų valdyti protą.

Tam esą bus pasitelktas „Mėlynasis spindulys“, HAARP (angl. High-Frequency Active Auroral Research Program – Aukšto dažnio aktyviosios auroros tyrimų programa) – mokslininkų bandymas ištirti jonosferos (viršutinio atmosferos sluoksnio, esančio 50-965 km virš Žemės paviršiaus) savybes ir elgseną. Ir vienas, ir kitas projektas minimi įvairiose sąmokslo teorijose ir melagienose.

iz.ru nuotr./Dramblio holograma Roncalli cirke. Tinklalapio indy100.com nuotrauka
iz.ru nuotr./Dramblio holograma Roncalli cirke. Tinklalapio indy100.com nuotrauka

Vėliau tariamai bus kuriamos didžiulės holograminės figūros, pavyzdžiui, Mesijo. Jis visas pasaulio religijas sujungsiąs į vieną naują pasaulinę tvarką. Į visus kreipdamasis gimtąja kalba jis paaiškinsiąs, neva senos religijos supriešino žmones, todėl turi būti transformuotos į naujosios eros religiją, kurią mums jau kišanti popkultūra.

Iki tol Žemėje įsivyrausiąs chaosas – karai ir katastrofos, gal net sulauksime ateivių. „Norėdami atsikratyti kančių žmonės priims Mesiją ir jo religiją kaip išsigelbėjimą“, – aiškina už kadro kalbantis vyras.

Galiausiai būsianti įvesta nauja pasaulio tvarka. „Žmonės taip įprato gyventi amžinos nepaprastosios padėties ir amžinos nesibaigiančios krizės sąlygomis, jog, regis, nebepastebi, kad jų gyvenime liko tik biologiniai poreikiai. Jie prarado politines ir socialines savybes, taip pat žmogiškas ir emocines“, – apibendrinta pabaigoje.

Netiki, kad pakirto širdies smūgis

Šį planą, pasak kalbančiojo, atskleidęs Kanados žurnalistas Serge’as Monastas. Jis tikino turįs nenuginčijamų įrodymų apie „Mėlynojo spindulio“ egzistavimą, tai neva patvirtinę keli žmonės.

Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Serge'as Monastas
Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Serge'as Monastas

Vyras taip pat skundėsi, neva jį persekiojanti policija ir valdžios institucijos. Jis mirė 1996 m. gruodžio pradžioje nuo širdies smūgio. 51-erių žurnalistas nesiskundė sveikata, tad imta skleisti gandus, esą jis buvo nužudytas psichotropiniais ginklais, siekiant užkirsti kelią tolesniems tyrimams.

S.Monastas kelerius metus rašė apie „naująją pasaulio tvarką“ ir slaptas draugijas, ypač įkvėptas Kanados laivyno karininko, knygų autoriaus Williamo Jameso Guy Carro (1895-1959) minčių. Pastarasis tvirtino, esą dar XIX a. buvo suplanuoti trys pasauliniai karai.

Taip pat skaitykite: Ar galėjo XIX a. gyvenęs generolas tiksliai išpranašauti Trečiąjį pasaulinį karą?

Tyrimų žurnalistas, eseistas, poetas S.Monastas turbūt geriausiai žinomas dėl 1994 m. išleistos knygos, kurioje detaliai aprašė projektą „Mėlynasis spindulys“. Joje autorius pristatė planus sudaryti totalitarinę pasaulinę vyriausybę, tradicines religijas pakeičiant vienu tikėjimu.

Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Teigiama, esą projektu „Mėlynasis spindulys“ siekiama užvaldyti žmonių valią
Ekrano nuotr. iš „YouTube“/Teigiama, esą projektu „Mėlynasis spindulys“ siekiama užvaldyti žmonių valią

Už to neva stovinti NASA, padedama Jungtinių Tautų. JAV karikatūristas Christopheris Knowlesas yra atkreipęs dėmesį, kad šis tariamas sąmokslas primena „Žvaigždžių kelio“ scenarijus: 1975 m. „The God Thing“ (jis nevirto filmu) ir 1991 m. televizijos serialo „Star Trek: The Next Generation“ 4-o sezono 13-ą seriją „Devil's Due“.

Ši sąmokslo teorija, laikoma itin pavojinga, Lietuvoje jau buvo platinama anksčiau.

Taip pat skaitykite: Melagienų skleidėjai gąsdina Antikristu, pasaulio ir žmonių minčių užvaldymu

15min verdiktas: melas. Projektas „Mėlynasis spindulys“ (angl. „Blue Beam“) yra sąmokslo teorija, esą pasaulyje kuriama nauja tvarka ir vieninga religija.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“