Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 06 19

Žurnalistui Laimonui Tapinui įteiktas Kultūros ministerijos Garbės ženklas

Ketvirtadienį Kultūros ministerijoje žurnalistas, publicistas, visuomenės veikėjas Laimonas Tapinas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, asmeninę poziciją ir atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu, kurį įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis.
Laimonas Tapinas ir Šarūnas Birutis
Laimonas Tapinas ir Šarūnas Birutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į  rašytojo, žurnalisto, kino kritiko šventę, susirinko draugai, pažįstami, studentai, mokytojai. 

Apdovanojimą L.Tapinui įteikęs kultūros ministras Š.Birutis pažymėjo, kad pirmą kartą aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu pagerbiamas žurnalistikos atstovas – Lietuvos žurnalistikos metras, kuris prisidėjo prie šiandieninės žurnalistikos Lietuvoje savo darbu ir visuomenine veikla.

„Laimono Tapino biografija labai įspūdinga. Jis yra ir rašytojas, ir vertėjas, ir kino kritikas. Laimonas Tapinas daugeliui žurnalistų buvo pirmas mokytojas, patarėjas, iš jo darbų ir šiandien semiasi žinių daugelis mūsų medijos atstovų. Šiandien pagerbiame tą, kuris prisidėjo prie šiuolaikinės žurnalistikos kūrimo“, – kalbėjo kultūros ministras.

L.Tapinas tardamas padėkos žodį sakė: „Esu laimingas gavęs šį apdovanojimą – žvaigždę. Tikiuosi, vieną dieną visą Lietuvos kultūrą nušvies žvaigždė, būsianti ne vien simbolinė“.

70 metų jubiliejų  birželio 6 dieną  atšventusį L.Tapiną Kultūros ministerijoje sveikino kolegos žurnalistai, buvę studentai, Lietuvos žurnalistų sąjungos, aukštųjų mokyklų, žiniasklaidos priemonių atstovai.

L.Tapino biografija

1964–1971m. Dirbo „Sporto“ laikraščio, 1967–1971m .„Švyturio“žurnalo korespondentu.

1970 m.Vilniaus V. Kapsuko universitetoIstorijos - filologijos fakultete baigė žurnalistiką.

Nuo 1971m. universitete dėstė partinės ir sovietinės spaudos istoriją, vėliau– žurnalistikos teoriją, kino teoriją ir istoriją, žurnalistikos etiką.

1978m.Leningrado valstybiniame teatro, muzikos ir kinematografijos institute apgynė disertaciją „Lietuvos TSR kino publicistikos istorija“, menotyros mokslų kandidatas.1978–1979m. stažavosi Sorbonos universitete.1982m. Suteiktas docento vardas.

1984m. rugsėjo 1d.–1991m. rugpjūčio 31d. Radijo ir televizijos žurnalistikos katedros vedėjas.Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) narys, nuo 1990m. LŽS valdybos Prezidiumo narys.1990–1992m. Lietuvos radijo ir televizijos valdybos pirmininkas, 1992–1995m. generalinis direktorius.

1991m. inicijavo abiejų VU Istorijos fakulteto žurnalistikos katedrų reorganizavimą į Žurnalistikos institutą, aktyviai dalyvavo steigiant VU Komunikacijos fakultetą. 1991m. rugsėjo 1 d.–1992m. rugpjūčio 31 d. VU KF Žurnalistikos instituto direktorius. Nuo 1994m Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 1995 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ politinis apžvalgininkas. 1995m. įkūrė Lietuvos žurnalistikos centrą, buvo jo direktorius. 1996–1998m. Lietuvos žurnalistų ir „leidėjų etikos komisijos" pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?