Anot LSMU vidurinės mokyklos direktoriaus Arūno Bučnio, darbas šioje laboratorijoje ugdys mokinių tyriminius gebėjimus, skatins jų kūrybines galias. „Jau steigdami šią mokyklą žinojome, kad mokyklos ugdymo procese bus skiriamas ypatingas dėmesys gamtos mokslams. Po pirmųjų veiklos metų įsitikinome, kad mūsų pasirinkta ugdymo kryptis atitinka daugelio mokinių ir jų tėvų lūkesčius. Viduriniame ugdyme mes orientuojamės į dvi kryptis – biomedicinos ir biosocialinius mokslus. Esame ieškojimų kelyje, siekiame, kad mūsų mokiniams būtų suteiktas įvairiapusis išsilavinimas, kurį būtų galima pritaikyti šiuolaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje, kad mokiniai taptų kūrybiškais „problemų sprendėjais“. Tad ugdymo plane, vietoj įprastinių technologijų devintose ir dešimtose klasėse, pasirinkome biotechnologijų kursą, kuriame kiekvienas gali atskleisti savo kūrybines galias“, – kalbėjo direktorius.
Pirmaisiais metais mokyklos vadovai pamatė, kad vien teoriniai kursai reikiamo rezultato neduos, o kaskart vykti į LSMU laboratorijas nepavyksta, todėl pasinaudodojus Universiteto rektoriaus prof. habil. dr. Remigijaus Žaliūno patarimais ir geranoriška verslo atstovų UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“ generalinio direktoriaus Algimanto Blažio ir Lietuvos padalinio vadovo Petro Letautos parama, tokia laboratorija buvo įrengta mokykloje.
Biotechnologijų laboratorijoje savo gebėjimus ugdysis ne tik devintų ir dešimtų klasių mokiniai. Tiek vienuoliktokai, tiek dvyliktokai biologijos žinias ir pasirenkamuosius modulius įtvirtins laboratoriniais darbais, kurie, be abejo, padės ir geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams. Be to, laboratorijoje laisvu laiku galės dirbti visi gamtos mokslais besidomintys mokiniai. Tereikia tik noro, o mokytojai visada padės norintiems. „Džiugu, kad mokinių atsiliepimai apie dalyką puikūs, ne kartą gavome daug gražių atsiliepimų iš mūsų mokinių tėvų“, – džiaugėsi A. Bučnys.