Baltupių progimnazijoje įsteigtos dvi priešmokyklinio ugdymo grupės, kurias lankys 50 5–6 metų vaikų. Iš savivaldybės biudžeto grupes įrengti buvo skirti 43 tūkst. Lt. Priešmokyklinukai į progimnazijos patalpas įsikėlė iš vaikų darželio „Gintarėlis“.
Pirmąją dieną vaikai smalsiai dairėsi aplinkui ir bandė įvertinti kambarius, kuriuose nuo šiol leis dienas. Tačiau visi tai darė gana drąsiai, kadangi nepažįstama jiems tik naujoji mokykla – tiek auklėtojos, tiek grupės draugai liko tie patys. „Persikraustėme su visais daiktais“, – šypsojosi viena iš auklėtojų.
Vaikai turės atskirus miegamuosius ir atskirus žaidimų kambarius. Koridorius, kur yra šios patalpos, uždaras, tad kiti vaikai jiems netrukdys miegoti. Šalia yra ir uždaras kiemas, kuriuo naudosis tik priešmokyklinukai. Vaikams bus leidžiama naudotis ir kitomis mokyklos erdvėmis, tokiomis kaip aktų ar sporto salė. Kaip ir darželyje, vaikai čia laiką leis iki vakaro.
Progimnazijos direktoriaus Viktoro Blinovo teigimu, norint įrengti patalpas reikėjo įdėti daug pastangų, tačiau rezultatu jis patenkintas. „O kas čia galėtų būti blogo? Juk viskas paruošta, vaikai turės geras sąlygas. Jų darželis yra čia pat, per langus iš antro ar trečio aukšto jį matydavome“, – teigė direktorius.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./ Priešmokyklinukų grupė Vilniaus Baltupių progimnazijoje |
Tai, kad neatsiras papildomų problemų vežiojant vaikus į mokyklą, pabrėžė ir pirmąją dieną atvedę savo atžalas į naująją priešmokyklinukų grupę tėvai. Viena mama sakė, kad, persikraustymas vaikams bus naudingas – juk tai puiki adaptacija prieš pirmąją klasę. O ir sąlygos bent iš pirmo žvilgsnio tikrai neblogos.
Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriaus Gintaro Alfonso Petronio teigimu, Vilniaus savivaldybė mokykloms ir darželiams papildomoms grupėms įrengti šiemet skyrė 2,2 mln. Lt. Tie pinigai atiteko 17 mokyklų ir 25 darželiams. Tačiau niekur vaikai į priešmokyklines grupes mokyklose nebuvo perkeliami per prievartą – esą tėvams palikta laisvė rinktis. Todėl kol kas nėra aišku, kiek tėvų pasirinko būtent naująjį modelį, o kiek liko vaikų darželiuose.
„Jeigu turėsime laisvų vietų, jas užpildys vaikai iš to sąrašo, kuriame yra nepatekusieji į darželius“, – įsitikinęs G.A.Petronis. Tokių vaikų Vilniuje – daugiau nei tūkstantis.
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mokslo metų pradžia Vilniaus Baltupių progimnazijoje |
Šiemet Vilnius džiaugiasi turėdamas daugiau pirmokų ir abiturientų, negu ankstesniais metais. Pernai pirmokų buvo 5 030, šiemet jų – 5 200. Abiturientų buvo 5 500, šiemet – 200 daugiau. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, prognozuojama, kad šiemet Lietuvos mokyklas lankys 351,4 tūkst. mokinių (pernai buvo 373, 9 tūkst.), iš jų apie 29 tūkst. pirmokų. Tai pirmi metai po ilgos pertraukos, kai pirmokų skaičius auga – šį rugsėjį jų ateis per tūkstantį daugiau nei pernai.
Vilnius vis dar turi perpildytų mokyklų. Tai visų pirma trys gimnazijos, kurioms suteikta galimybė priimti vaikus iš viso Vilniaus miesto: Vilniaus licėjus, M.Biržiškos ir Žirmūnų gimnazijos. Jau pradeda neišsitekti vaikai ir organizuojamas konkursinis priėmimas tiems, kurie ateina ne pagal teritoriją, ir Vytauto Didžiojo, S.Daukanto bei Užupio gimnazijose. Netolimoje ateityje perpildyta bus ir J.Basanavičiaus gimnazija, nes ten moksleivių irgi plūstelėjo, o mokykla nėra didelė.
Savo patalpose sunkiai išsitenka ir pamokas dviem pamainomis organizuoja dar kelios mokyklos. Tarkim, Gabijos gimnaziją, kurioje mokosi mokiniai nuo 1 iki 12 klasės, lanko beveik 1,5 tūkst. moksleivių. Perpildyta ir Žvėryno gimnazija – joje mokosi 1,2 tūkst. 5–12 klasių mokinių.
Renovacija šią vasarą vyko tik šešiose Vilniaus mokyklose – remontuotos Jono Pauliaus II, Šv.Kristoforo, Taikos, Žemynos progimnazijos, Žygimanto Augusto pagrindinė mokykla ir Vilniaus katalikiškoji mokykla „Versmė“.