Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vaiką į mokyklą išlydėti galima ir už 200 Lt

Artėjant mokslo metų pradžiai moksleivių tėvai skundžiasi, kad vaiką į mokyklą išleisti – labai brangu. Tačiau, jei pirksite tik būtinus reikmenis mokyklai, neskaičiuosite drabužių, batų, išmaniųjų telefonų, paruošti vaiką naujiems mokslo metams gali užtekti ir apie 200 Lt.
Mokykla
Mokykla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

15min.lt kalbinta SEB šeimos finansų analitikė Julita Varanauskienė aiškino, kad daugiausia kainuoja įvairios pratybos ir uždavinynai. Tam esą per metus tenka išleisti apie 100 Lt.

Pirmose klasėse kiek daugiau tenka išleisti ir kanceliarinėms prekėms – vaikui reikalingos ne tik rašymo priemonės, bet ir akvaleriniai dažai, plastilinas ir pan.

„Mokykloj daug kas kartojasi – reikia to, ko reikėdavo ir darželyje. Kas atsiranda papildomai – tai kuprinė ir pratybos. Kuprinę galima nupirkti už 20 Lt, galima ir už 200 Lt, o gal ir dar brangesnę. Čia kiekvienas gali pasirinkti. Tačiau yra pratybos, kurios kainuoja apie 100 Lt per metus”, – sakė J.Varanauskienė.

Jos teigimu, tėveliai skirtingai supranta išlaidas mokyklai. Jei skaičiuojama ir drabužių, batų kaina, tuomet ir atrodo, kad vaiką paruošti mokyklai kainuoja labai daug. Tačiau juk šiuos dalykus tėvai perka vaikams nepriklausomai nuo to, ar jie lanko mokyklą, ar ne.

„Manau, kad tai didesnis įvykis nežinojimo prasme“, – sakė J.Varanauskienė. Mokyklose dažnai renkami pinigai klasės reikmėms. Tačiau ji abejoja, kad jos būna didelės.

Jos teigimu, vaikui išleisti į mokyklą užtektų 200 Lt. Tai yra sezoninės išlaidos, todėl neturėtų būti netikėtos. Šeimai, gaunančiai nedideles pajamas, reikėtų šias išlaidas susiplanuoti iš anksto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos