Be to, kaip skelbiama savivaldybių biudžeto vykdymą apibendrinančioje Valstybės kontrolės ataskaitoje, auditoriai Vilniaus miesto savivaldybėje negalėjo įsitikinti, ar visos mokinio krepšelio lėšos 2011 metais panaudotos pagal paskirtį ir teisėtai.
„Vilniaus miesto savivaldybėje negalėjome įvertinti, ar visos 245 tūkst. 546,4 litų mokinio krepšelio lėšos panaudotos pagal paskirtį, t. y. tik darbuotojų, finansuojamų iš šių lėšų, darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms apmokėti, nes savivaldybės biudžetinė įstaiga „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ netinkamai, pažeisdama Buhalterinės apskaitos įstatymą, tvarkė švietimo įstaigų apskaitą“, – rašoma audito ataskaitoje.
„Pagal paraiškas gautas mokinio krepšelio lėšas neformaliojo švietimo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms pervedus į kitas šios įstaigos banko sąskaitas ir nesant kasinių išlaidų registrų, negalėjome įsitikinti, ar šios lėšos panaudotos šių darbuotojų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms mokėti“, – nurodė auditoriai.
Valstybės kontrolė tvirtino, kad savivaldybės biudžetinė įstaiga „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ pateikė netikslius švietimo įstaigų kreditinius įsiskolinimus, todėl nebuvo galima nustatyti, ar 2011 metų sausio mėnesį pagal kiekvieną įstaigą teisingomis sumomis padengtas darbo užmokesčio, gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo įmokų kreditinis įsiskolinimas už 2010 metų gruodį, ar mokinio krepšelio lėšos panaudotos tik mokinio krepšelio įsiskolinimams apmokėti.
Anot valstybės auditorių, Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinės įstaigos iš viso 61,1 tūkst. litų mokinio krepšelio lėšų panaudojo pažeisdamos teisės aktų reikalavimus. Gerosios vilties vidurinės mokyklos apskaitą tvarkanti biudžetinė minėta įstaiga ir Žvėryno gimnazija pedagoginiams darbuotojams neteisėtai apskaičiavo ir sumokėjo 34,6 tūkst. litų didesnį darbo užmokestį bei 10,7 tūkst. litų didesnes socialinio draudimo įmokas, iš viso 45,3 tūkst. litų. Grigiškių vidurinė mokykla 15,8 tūkst. litų viršijo išlaidų sąmatoje asignavimų valdytojo patvirtintus asignavimus darbo užmokesčiui.
Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Kelmės rajono Pakražančio vidurinė mokykla valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšas mokinio krepšeliui finansuoti (29,5 tūkst. litų) panaudojo neteisėtai atleisto ir teismo sprendimu grąžinto darbuotojo darbo užmokesčiui už priverstinės pravaikštos laiką bei kasmetines atostogas (suteiktas už priverstinės pravaikštos laikotarpį) sumokėti, taip šias lėšas panaudojo neefektyviai, nesilaikydama Biudžeto sandaros įstatymo.
Taip pat nutiko ir Prienų rajone. Prienų rajono apylinkės teismui pripažinus neteisėtu Jiezno gimnazijos darbuotojo atleidimą iš pareigų, savivaldybė 23 tūkst. litų mokinio krepšelio lėšų panaudojo jo darbo užmokesčiui už priverstinės pravaikštos laiką sumokėti. Dėl žalos išieškojimo iš kaltų asmenų savivaldybės taryba kreipėsi į teismą, nurodoma ataskaitoje.
Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje auditoriai taip pat nustatė 30,5 tūkst. litų darbuotojams permokėtą darbo užmokestį ir dėl neteisėto darbuotojo atleidimo įstaigai padarytą 15,8 tūkst. litų turtinę žalą.
Savivaldybės merui rekomenduota išieškoti žalą iš kaltų asmenų, teigia Valstybės kontrolė.