2021 12 16

Nauja interneto apgavystė: Europos Taryba „atšaukė“ galimybių pasus

Nepatenkintieji galimybių paso sistema džiūgauja: socialiniuose tinkluose pasklido informacija, esą Europos Taryba atšaukia ribojimų taikymą. Tačiau apsidžiaugta per anksti – tai tik dar viena interneto melagiena.
COVID-19 pažymejimų skanavimas
COVID-19 pažymejimų skanavimas / Gamintojo nuotr.

„COVID-19 pažymėjimų sistemai artėja galas, o pirmąjį triuškinantį smūgį jai ruošiasi suduoti ne kas kitas, o kita pagrindinė ES institucija – Europos Taryba. Apeliuodama į omikron atmainos plitimą, ES Taryba „išmetė į šiukšlių dėžę“ COVID-19 sertifikatus“, – tokia žinute patiklūs vartotojai masinami į populiarų apgavikiškų brukalų puslapį (įrašo kalba netaisyta, – red. past.).

Tačiau tai nėra tiesa.

Lapkričio 25 d. Europos Komisija pasiūlė atnaujinti saugaus ir laisvo judėjimo ES koordinavimo taisykles, kurios buvo parengtos reaguojant į COVID-19 pandemiją.

Apie planus atnaujinti elektroninį dokumentą pranešta Europoje smarkiai išaugus užsikrėtimo atvejų skaičiui ir kilus susirūpinimui, kad tarpvalstybiniam judėjimui vėl gali iškilti grėsmė.

Numatomos kelios naujovės. Visų pirma, galiojantį ES skaitmeninį COVID pažymėjimą turinčiam asmeniui iš esmės neturėtų būti taikomi papildomi apribojimai, tokie kaip testai ar karantinas, nepriklausomai nuo jo išvykimo vietos ES.

Šio pažymėjimo neturinčių asmenų prieš kelionę arba atvykus galėtų būti reikalaujama atlikti testą.

Nustatys galiojimo laiką

Komisija siūlo nustatyti standartinį devynių mėnesių skiepijimo pažymėjimų, išduotų užbaigus pirminio skiepijimo seriją, pripažinimo laikotarpį.

Po šio laikotarpio, norint keliauti be kliūčių, tektų skiepytis sustiprinančiąja doze.

Devynių mėnesių laikotarpis siūlomas atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) rekomendaciją po pusmečio skirti stiprinančiąją dozę, o papildomi trys mėnesiai paliekami, kad šalys spėtų pakoreguoti savo skiepijimo kampanijas.

Pasiskiepijus sustiprinančia doze, šio dokumento galiojimo laikas nebūtų ribojamas.

Komisija taip pat pasiūlė atnaujintą kelionių iš ES nepriklausančių šalių sistemą, pagal kurią pirmenybė teikiama paskiepytiems keliautojams, taikant griežtas apsaugos priemones.

Europos Komisijos pateiktai rekomendacijai dar turi pritarti valstybės narės ir Europos Parlamentas.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis