Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Gintaras Sarafinas. Humaniškiausia ministerija rengia skaidriausius konkursus, kuriuos laimi profesionaliausi veikėjai

Rengiant šį komentarą nepavyko rasti palyginimų su šio laikmečio filmais ir knygomis. Bet galbūt galima pasiremti ir ankstesnių laikų nemariomis frazėmis. Taigi, sovietinių laikų komedijoje „Kaukazo belaisvė“ toks Bailys, kurį vaidino Vicinas, sušuko „Tegyvuoja mūsų teismas, pats humaniškiausias teismas pasaulyje“.
Gintaras Sarafinas
Gintaras Sarafinas

Kažką labai panašaus, tik jau šiais laikais, galima sušukti apie mūsų Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Tai tikrai pati humaniškiausia ministerija pasaulyje. Ir ne tik. Ji ir pati teisingiausia, taip pat ir pati skaidriausia. Ir, žinoma, etiškiausia.

Na, o dabar beliko tai įrodyti. Geriausiai humaniškumas, skaidrumas ir etiškumas atsiskleidžia per darbus, o ypač per visokiausius konkursus.

O jų šiemet, kaip tyčia, užderėjo. Taigi turime tokį milžinišką Fizinių ir technologijos mokslų centrą. Ligšiolinis jo vadovas Gintaras Valušis jau baigia kadenciją. Na ir vyko konkursas naujam šio centro vadovui išrinkti.

Po to kandidatų pagausėjo iki šešių, tarp jų atsirado ir pasitraukęs švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius. Ir, kaip netikėta, jis tuos rinkimus ir laimėjo.

Čia labai svarbu paminėti, kad šis mokslo centras yra pavaldus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Šių metų pradžioje atsirado keturi pretendentai į aptariamo centro vadovus. Vyko debatai, programų pristatymas, bet nei vienas kandidatas vadovu išrinktas nebuvo, nes nesurinko 4 balų. Tuomet nuspręsta organizuoti pakartotinius rinkimus ir ta proga buvo ženkliai nuleista reikalavimų kartelė. Po to kandidatų pagausėjo iki šešių, tarp jų atsirado ir pasitraukęs švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius. Ir, kaip netikėta, jis tuos rinkimus ir laimėjo.

Skirmanto Lisausko / BNS nuotr./Ramūnas Skaudžius
Skirmanto Lisausko / BNS nuotr./Ramūnas Skaudžius

Tai nieko kito ir nebelieka kaip sušukti, kad mūsų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra pati humaniškiausia pasaulyje.

Nes ji, žinoma, buvo visiškai nešališka, nebuvo ir jokio interesų konflikto. Fizinių ir technologijos mokslų centro vadovo rinkimų komisiją sudarė penki asmenys, du iš jų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai. Vienas jų – buvęs švietimo viceministro Skaudžiaus kolega, viceministras Justas Nugaras. Taigi, net minčių negalėjo kilti, kad jis gali kažkaip pasistengti dėl buvusio kolegos. Rinkimai, be abejo, vyko ypatingai skaidriai, etiškai, ir rezultatai ypač skaidrūs ir teisingi, o visi kiti kandidatai, žinoma, buvo kur kas silpnesni ir mažiau verti užimti vadovo postą.

Na ir dabar Fizinių ir technologijos mokslų centras, kurio bendras biudžetas daugiau nei 30 mln. eurų, turės naują nusipelniusį vadovą.

Kaip vis dėlto gerai, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nepalieka buvusių savo kadrų užribyje.

Čia tikriausiai vertėtų priminti, kad Ramūnas Skaudžius daugiau nei trejus metus buvo švietimo viceministras, nuveikė daug didingų darbų, po kurių nesusipratusi švietimo bendruomenė kosėja ir čiaudėja iki dabar. Šių metų balandžio 9 dieną jis atsistatydino, taip ir nepaaiškinęs savo pasitraukimo priežasčių. Tą pačią dieną atsistatydinimo pareiškimą įteikė ir ministras Gintautas Jakštas.

Bet nepraėjo nei trys mėnesiai ir R. Skaudžius jau naujoje pozicijoje. Sakytume, stulbinama sėkmė ir įvertinimas. Ir kaip trejus metus iki šiol, jis vėl galės profesionaliai arti savo vagą. Tik dabar jau nebe švietimo, o mokslo dirvonuose. Švietimo srityje jis paleido keliolika reformų, dėl kurių švietimo sritis ėmė kunkuliuoti, dabar kažką panašaus bus galima nuveikti ir moksle.

Kiek teko girdėti, taip pat neišpasakytai skaidriai vyko ir rinkimai į Lietuvos energetikos instituto vadovus. Jie buvo tokie nepriekaištingi, kad susižavėjimo skundai ir pastabos buvo išsiųsti Prezidentūrai, Seimui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Energetikos ministerijai, taip pat ir Pramonininkų konfederacijai. Su tuo ir norėtųsi pasveikinti. Iš tiesų yra be galo išmintinga vadovų rinkimų konkursus rengti vasaromis, atostogų metu, tada niekas nepastebi nei pačių rinkimų, nei jų rezultatų. O vėliau 4-5 metus ramybė, nes viskas juk išsidalinta.

Šis žurnalo „Reitingai“ redaktoriaus Gintaro Sarafino komentaras perskaitytas per „Žinių radiją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?