Ieškodami naujo kolektyvo nario, mes pirmiausiai atkreipiame dėmesį į kandidato motyvaciją ir asmenines savybes, ir tik tuomet – į jo turimą patirtį, žinias bei įgūdžius. Tikime, kad nuo žmogaus sėkmės priklauso ir verslo sėkmė, o žmogaus sėkmė – nuo jo motyvacijos dirbti!
Visiems, kurie nori dirbti ir šiuo metu aktyviai ieško darbo, praverstų sąžiningai atsakyti sau į šiuos klausimus:
1. Peržvelkite savo turimą darbo ar gyvenimišką patirtį ir įsivardinkite situacijas, kuriose buvote sėkmingiausi – tai gali būti atsakymas į klausimą, kokio darbo reikia ieškoti.
2. Kokiame verslo sektoriuje norite dirbti ir kodėl? Ką žinote apie įmonę, kurioje norite įsidarbinti ir kodėl norite joje dirbti?
3. Ar darbas, į kurį kandidatuojate, yra būtent tai, ką norite veikti 8 valandas per parą ir kodėl?
4. Ar atitinkate pozicijai keliamus reikalavimus ir kaip tai pagrįsite?
5. Kokias asmenines savybes dera turėti darbe, į kurį pretenduojate ir kaip įrodysite, kad jas turite?
Dažnai girdime, kad šiuo metu ypač aktuali jaunimo nedarbo problema. Ne visi baigę mokslus žino, kokioje srityje ir kokį darbą norėtų dirbti. Tokiems patariame dar studijuojant galvoti apie mėgstamas sritis, atkreipti dėmesį į tas studijų programos temas, kurios ypač gerai sekasi ir yra įdomios. Studentams rekomenduojame kaupti gyvenimišką patirtį aktyviai dalyvaujant socialinėje veikloje bei naudotis savo jau turima patirtimi įsivardinant pačias sėkmingiausias situacijas – tai padės apsispręsti, kokio darbo reikia ieškoti. Idealiausia darbo patirtį kaupti laipsniškai, nuo pradžių – pvz. praktikos, asistento ar jaunesniojo specialisto pozicijos. Tai puikus būdas pristatyti save įmonėje ir užsirekomenduoti kaip potencialų darbuotoją.
Jeigu darbdavys mato spindinčias akis, įsitikina, kad kandidatas turi reikiamas kompetencijas darbui ar praktikai atlikti, o jo požiūris sutampa su darbdavio, greičiausiai toks kandidatas bus pakviestas tapti komandos dalimi.
Jolanta Diskaitė yra „Finasta“ Personalo departamento direktorė.