Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Julita Varanauskienė: Lapkričio namų darbai – į parduotuvę be piniginės

Žengdami į Vakarus, perimame ir vakariečių tradicijas. Pavyzdžiui, šiuo metų laiku švenčiama prieštaringai vertinama Helovino šventė. Be to, vakariečiai abipus Atlanto lapkričio pabaigoje laukia kalėdinės prekybos pradžią žyminčio juodojo penktadienio (Black Friday), o maždaug prieš dešimtmetį atsirado ir šios akcijos interneto versija – kibernetinis pirmadienis (Cyber Monday) – tai didžiulio išpardavimo, nuolaidų, akcijų dienos. Nebe naujiena sezoninis išpardavimas ir Lietuvoje: nemažai žmonių didesnius pirkinius atideda būtent metų pabaigai.
Julita Varanauskienė (130)
Julita Varanauskienė / BFL nuotr.

Veikiausiai šiemet perkančiųjų per šį sezoninį išpardavimą bus ne mažiau negu pernai: pajamos vidutiniškai yra šiek tiek didesnės negu prieš metus, gyventojų lūkesčiai dėl ateities pastaruoju metu vis gerėja, plika akimi vos įžiūrimos indėlių palūkanos neskatina kaupti daugiau santaupų, o šilumos kainos neturėtų būti didesnės negu pernai. Vadinasi, visai tikėtina, kad gyventojai bus pasirengę netgi plačiau atverti savo pinigines. Ir tai nėra blogai. Jei tik vėliau netenka nusivilti: kad išleidome per daug pinigų, kad prisipirkome beverčių dalykų arba kad permokėjome.

Namų darbai šiuo atveju – susirinkti informaciją apie daiktus, kuriuos ketiname įsigyti vykstant išpardavimui. Ir laikas tam jau atėjo.

Viena iš profilaktinių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo tokių galimų nusivylimų, – laiku paruošti namų darbai. Namų darbai šiuo atveju – susirinkti informaciją apie daiktus, kuriuos ketiname įsigyti vykstant išpardavimui. Ir laikas tam jau atėjo.

Laikas išsiruošti į tradicines ar virtualias parduotuves. Kol kas be piniginės ar mokėjimo kortelės. Tik apsidairyti. Pažiūrėti, ko yra. Galbūt sugalvoti, ko norime arba ko reikia. Taip pat pakamantinėti tuos, kuriems ketiname ką nors padovanoti.

Toks pasidairymas po parduotuves duos ir kitos naudos – pamatysime, kas kur ir kiek kainuoja. Geriau susipažinsime su pageidaujamų pirkinių privalumais ir trūkumais. Turėsime laiko apskaičiuoti ir apgalvoti, ar galime sau tiek leisti. Galėsime išsirinkti, kur geriausias kainos ir kokybės santykis. Žinios apie prekės kainą iki išpardavimo padės neapsigauti ir nesusivilioti tik iliuzinėmis nuolaidomis.

Ką pirkti ir kam leisti pinigus – tik pats žmogus apie savo poreikius ir norus žino geriausiai. Ne visiems didžiausią pasitenkinimą teikia kokie nors praktiški daiktai arba dar didesnė santaupų suma. Bet daugumos mūsų ištekliai riboti, todėl turėtume elgtis racionaliai – rasti būdų, kaip mažiausiomis sąnaudomis gauti didžiausią ir mums svarbiausią vertę. Pasiruošimas artėjančiam išpardavimui padidina tikimybę, kad pinigus išleisime racionaliai.

Julita Varanauskienė yra SEB banko šeimos finansų ekspertė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų