Jūratė Gumuliauskienė: Pavasarinis automobilių medžioklės sezonas – atidarytas

Įsibėgėjant šiltajam metų laikui, paprastai fiksuojamas padidėjęs automobilių pirkėjų aktyvumas. Praėjusių metų „Swedbank“ duomenys rodo, jog balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais automobilių finansavimo apimtys buvo 25 proc. didesnės nei tų pačių metų pradžioje.
Jūratė Gumuliauskienė
Jūratė Gumuliauskienė / „Swedbank“ nuotr.

Panašu, kad šis pavasaris nebus išimtis – gyventojai žvalgosi geresnio automobilio arba nusprendžia praplėsti turimą šeimos „autoparką“.

Neretai klientai pokštauja, jog lyginti ir vertinti norimo automobilio charakteristikas yra daug maloniau, nei gilintis į būdus, kaip jį galima įsigyti. Tai tiesa ir dėl to neverta ginčytis. Tačiau kita vertus, pagrindinių automobilio finansavimo principų žinojimas jau pradinių svarstymų etape paieškas padės nukreipti teisinga linkme. Tad nuo ko pradėti, ir kaip atsirinkti, kuris finansavimo būdas tinkamiausias – lizingas ar paskola?

Vienas iš kriterijų, apsprendžiančių automobilio finansavimo būdą, yra automobilio amžius ir kaina. Lizingo paslauga teikiama perkant tiek naują, tiek naudotą automobilį, tačiau finansavimo bendrovės nustato, kokio maksimalaus amžiaus transporto priemonę galima rinktis. Be to, automobilį tenka apdrausti kasko draudimu ir užtikrinti tinkamą techninę jo priežiūrą.

Dar vienas dažnas lizingo bruožas – lizingo būdu automobilį galima įsigyti tik iš oficialių pardavėjų sąrašo, kurį jums pateikia lizingo bendrovė. Neretai taip daroma todėl, kad lizingo būdu finansuojami automobiliai yra registruojami lizingo bendrovės vardu, ir tik pasibaigus sutarčiai bei sumokėjus visas įmokas transporto priemonė yra perregistruojama jį įsigijusio asmens vardu.

Jei norite iškart turėti visas nuosavybės teises į įsigytą automobilį, rekomenduotina rinktis paskolą automobiliui. Pasirašius paskolos automobiliui sutartį jokie apribojimai nėra taikomi – automobilį galima pirkti iš bet kurio pardavėjo. Be to, priešingai nei lizingo atveju, nereikia mokėti pradinės įmokos ir nėra nustatomas maksimalus automobilio amžius.

Kita vertus, automobilio paskolos palūkanų dydis, tikėtina, bus didesnis, nes lizingo atveju bendrovės gaunamas užstatas yra pats automobilis, o paskolos atveju joks turtas nėra įkeičiamas.

Bendro universalaus atsakymo dėl tinkamiausio finansavimo būdo nėra ir reiktų vertinti kiekvieną konkrečią situaciją. Lizingas patrauklus norint pirkti neseną automobilį ir turint savų lėšų. Paskolą automobiliui verta rinktis tuo atveju, jeigu nusprendėte pirkti senesnį ar pigesnį automobilį.

Bet kuriuo atveju, renkantis automobilį vertėtų pradėti nuo savo finansinių galimybių įvertinimo, svarbiausių kriterijų norimam automobiliui įvardinimo ir realistiško finansinių įsipareigojimų įvykdymo planavimo.

„Swedbank“ duomenimis, iš naujų įsigyjamų automobilių populiariausi yra „Škoda“ modeliai, o naudotų automobilių grupėje gyventojai dažniausiai renkasi „Volkswagen“ automobilius.

Jūratė Gumuliauskienė yra „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis