Kaip ir buvo tikėtasi, balandžio mėnesį didžiausią poveikį infliacijai turėjo dėl sezoninio veiksnio išaugusios naujų pavasario drabužių ir avalynės kolekcijų kainos, brangę maisto produktai bei kilusios degalų kainos. Tačiau, per ateinančius kelis mėnesius VKI infliacijos mažėjimo tendencijos turėtų sustiprėti, tai lemtų jau teigiamas sezoninio veiksnio – vasaros išpardavimų – poveikis. „Danske“ bankas prognozuoja, kad infliacijos augimas šiemet lėtės, lyginant su 2011 m. Tai lems palankesnės nei praėjusiais metais maisto žaliavų kainų tendencijos ir sulėtėję vidaus paklausos augimo tempai.
Panašių tendencijų tikimasi ir Latvijoje bei Estijoje. Vartotojų kainų indeksas Latvijoje turėtų mažėti nuo 3,3 iki 2,6 proc., Estijoje nuo 4,4 proc. iki 4,0 proc. Kol kas nekeičiamos ir vidutinės metinės infliacijos prognozės – 2012 m. infliacija Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje turėtų sudaryti atitinkamai 3,2 proc.; 2,8 proc. ir 3,1 proc.
Papildoma rizika prognozėms kyla dėl pasaulinių naftos tendencijų. „Danske“ banko analitikai prognozuoja, kad palankios globalios tendencijos palaikys naftos kainas aukštame lygyje. Be to, Lietuva greičiausiai patirs dar vieną šildymo kainų šoką (vienintelis dujų tiekėjas – „Lietuvos dujos“, jau paskelbė apie dujų kainos kėlimą), o tai ir vėl gali paspartinti vartotojų kainų indekso pasikeitimus metų pabaigoje.