0,5 mln. litų kyšių siūlęs Evaldas Lementauskas teisme išklausė pabarimo ir neteko 50 000 litų

Buvęs Seimo narys Evaldas Lementauskas pripažintas kaltu dėl korupcijos, tačiau laisvę išsaugojo. Vienintelė rimtesnė buvusio „tvarkiečio“ netektis – nuosprendžiu iš jo konfiskuota solidi pinigų suma, kuri tyrimo metu buvo paimta kaip įkaltis.
Evaldas Lementauskas
Evaldas Lementauskas / 15min.lt nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl papirkimo pripažino buvusį Seimo narį ir buvusį Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską.

Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejiem metams. Teismas taip pat nusprendė konfiskuoti 50 tūkst. litų, kurie buvo paimti iš Vido Urbonavičiaus vonios kambario atliekant tyrimą.

Nuosprendyje rašoma, kad perduodami pinigai vadinti „sausainiais“, byloje paminėtas jų skaičius.

Prokuratūra siūlė pripažinti E.Lementauską kaltu dėl bandymų papirkti kitą politiką ir nuteisti kalėti pusketvirtų metų, bausmės vykdymą atidedant pustrečių metų. Teismas kai kuriuose epizoduose politikui bylą nutraukė dėl senaties patraukimo baudžiamojon atsakomybėn.

Buvusio sostinės politiko bylą teismas atnaujino 2012 metų lapkritį, kai E.Lementauskas neteko Seimo nario mandato.

Bylos duomenimis, konservatoriaus Vido Urbonavičiaus už pinigus prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, vicemerui E.Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Generalinis prokuroras Darius Valys, 2011 metų balandį kreipęsis į Seimą dėl E.Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių. Tačiau tąkart Seimas neleido šio parlamentaro patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl teismas jo baudžiamąją bylą buvo nutraukęs.

Bylos duomenimis, konservatoriaus Vido Urbonavičiaus už pinigus prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui Juozui Imbrasui, vicemerui E.Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.

Teismas paskelbė, kad V.Urbonavičius viso proceso metu davė nuoseklius ir išsamius parodymus – kokius pinigus ir kur siūlė. Teismas taip pat konstatavo, kad tarp E.Lementausko ir liudytojo nebuvo susiklostę priešiški santykiai, todėl V.Urbonavičiaus parodymais. Teismas mano, kad bylos medžiaga rodo, jog tuometinis vicemeras padarė nusikalstamą veiką.

V.Urbonavčiaus parodymus iš dalies patvirtino liudytojais apklausti STT pareigūnai.

„V.Urbonavičiaus parodymai yra patikimas įrodymų šaltinis“, – išnagrinėjęs bylą paskelbė teismas.

Nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Nuteistasis E.Lementauskas žurnalistams penktadienį sakė, kad šia teise pasinaudos ir rašys apeliacinį skundą.

„Galvoju, kad tokio teismo sprendimo neskųsti negalima, ketinu pasitarti su advokatu ir priimti sprendimą. O šiaip galvojau, kad teisingumas Lietuvoje – lyg vaiduoklis: daug apie jį kalba, bet mažai kas jį matė“, – sakė jis.

E.Lementauskas savo kaltės niekada nepripažino ir tikino, kad V.Urbonavičius jį provokavo.

Tačiau teismas konstatavo, kad tai gynybos būdas. Teisėjas iš bylos medžiagos taip pat pastebėjo, kad, bendraudamas su V.Urbonavičumi, E.Lementauskas laikėsi konspiracijos, kalbėjo pašnibždomis, signalais, ir tokius veiksmus atliko norėdamas siūlyti kyšį.

Buvęs „tvarkietis“ E.Lementauskas 2012 metais dalyvavo Seimo rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas, tačiau į parlamentą nebuvo išrinktas ir lapkričio 16 dieną pasibaigus praėjusios kadencijos Seimo įgaliojimams prarado turėtą teisinę neliečiamybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų