Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

100 mln. dolerių afera įtariamas E.Rimašauskas lieka suimtas dar mėnesiui

Vilniaus apygardos teismas penktadienį paliko galioti kardomąjį suėmimą Lietuvos pareigūnų sulaikytam Evaldui Rimašauskui, jis įtariamas iš dviejų JAV tarptautinių kompanijų sukčiaujant išviliojęs 100 mln. dolerių (beveik 93 mln. eurų).
Vilniaus apygardos teismas
Vilniaus apygardos teismas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Įtariamasis buvo sulaikytas kovo 16 dieną, Vilniaus miesto apylinkės teismas ledo jį suimti vienam mėnesiui.

Skundą uždarame posėdyje nagrinėjo bei galutinį ir neskundžiamą sprendimą priėmė trijų teisėjų kolegija. E.Rimašauskas iš kalėjimo į posėdį nebuvo atvežtas, jam atstovavo du advokatai.

„Prašome panaikinti kardomąją priemonę suėmimą, kadangi šiai dienai Lietuvos valstybei nėra pateikta absoliučiai jokių faktinių duomenų, kurie pagrįstų Evaldui Rimašauskui reiškiamus kaltinimus ar įtarimus. Be prašymo jį suimti Lietuvos prokuratūrai šiai dienai neturi jokių duomenų. Viskas remiamasi tuo, kad jeigu pažadėjo, tai pateiks. Vis dėlto mūsų valstybėje galioja mūsų Baudžiamojo proceso kodeksas, jis įsakmiai nurodo, kad skiriant bet kokią kardomąją priemonę visų pirma turi būti įvertinta, ar yra pakankamai duomenų, ar įtariamasis padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką“, – BNS po teismo posėdžio sakė suimtojo advokatas Linas Kuprusevičius.

Generalinės prokuratūros prokurorė Rozita Požarskienė BNS sakė, kad JAV prašymas dėl lietuvio ekstradicijos kol kas nėra gautas.

Kaip skelbta, Jungtinių Valstijų teisėsauga pateikė kaltinimus lietuviui dėl sukčiavimo, pinigų plovimo ir tapatybės vagystės.

„Kitoje pasaulio pusėje E.Rimašauskas taikėsi į tarptautines internete veikiančias kompanijas ir apgavo jų agentus bei darbuotojus, kad šie pervestų 100 mln. dolerių į užjūrio banko sąskaitas, kurias jis kontroliavo“, – JAV Teisingumo departamentas pranešime spaudai yra citavęs Niujorko Pietų apygardos federalinio prokuroro pareigas einantį Jooną H. Kimą (Džuną H.Kimą).

Pasak jo, dalis pavogtų lėšų JAV kompanijoms grąžinta.

JAV teisėsaugos duomenimis, E.Rimašauskas sukčiavimo schemą organizavo nuo 2013 iki 2015 metų.

Jis buvo įregistravęs įmonę Latvijoje, kurios pavadinimas buvo analogiškas Azijoje veikiančiai kompiuterinių įrangos gamintojai. Bendrovės Latvijoje vardu E.Rimašauskas valdė kelias banko sąskaitas.

Lietuvis įtariamas siuntęs elektroninius laiškus į dvi JAV kompanijas, kurios reguliariai pervesdavo daugiamilijonines sumas Azijoje registruotai kompanijai. Prisidengdamas suklastotais laiškais, sudariusiais įspūdį, kad jie siunčiami Azijos bendrovės darbuotojų, E.Rimašauskas galimai nukreipė pinigų srautus į savo valdomas banko sąskaitas.

Pareigūnai teigia, kad lietuvis vėliau pervesdavo gautus pinigus į banko sąskaitas Latvijoje, Kipre, Slovakijoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Honkonge. Jis taip pat įtariamas naudojęs suklastotus čekius, sutartis ir laiškus, kad suklaidintų bankų darbuotojus ir pagrįstų didžiulius pinigų pervedimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų