Agresyvią ligonę nušovusiam policininkui D.Šerpyčiui prokuroras pasiūlė bausmę ir pasakė, kaip buvo galima išvengti šūvių

Sostinės policijos pareigūnui Dariui Šerpyčiui už agresyvios ligonės nužudymą viršijus įgaliojimus ir piktnaudžiavimu tarnyba siūloma skirti laisvės apribojimą dvejiems metams ir tiek pat laiko neleisti dirbti darbo, susijusio su disponavimu ginklu.

Tokią bausmę Vilniaus apygardos teisme trečiadienį pasiūlė prokuroras Rolandas Imbrasas.

Taip pat siūloma D.Šerpytį įpareigoti sumokėti 2500 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Žuvusiosios du sūnūs prašo neturtinės žalos atlyginimo – kiekvienam po 50 tūkst. eurų. Prokuratūra teismui pasiūlė šią sumą sumažinti ir skirti po 30 tūkst. eurų.

Laisvės apribojimas reiškia, kad teismas nuteistajam gali skirti intensyvią priežiūrą arba įvairius įpareigojimus bei draudimus.

Prokuroras: šūvių buvo galima išvengti

Trečiadienį teisme sakydamas baigiamąją kalbą prokuroras policininkus kaltino veiksmų chaotiškumu: nesitarė tarpusavyje, nesudarė veiksmų plano.

Prokuroro manymu, pareigūnams nereikėjo laužtis į namą, kuriame buvo užsirakinusi greitosios pagalbos medikus užpuolusi ir sužalojusi moteris. Pasak R.Imbraso, atvykę uniformuoti policininkai turėjo prisistatyti, paaiškinti atvykimo tikslą, būti taktiški.

Rolandas Imbrasas
Rolandas Imbrasas

Prokuroras policininkus kaltino veiksmų chaotiškumu: nesitarė tarpusavyje, nesudarė veiksmų plano.

Praėjusių metų gruodžio 12-ąją greitosios pagalbos medikai gavo iškvietimą pas agresyvią psichikos ligonę Vilniaus rajone, Baraškių kaime. Čia moteris juos užpuolė, sužalojo paramediką, apdaužė automobilį. Medikams teko kviesti policiją. Atvyko du ekipažai.

Anot pareigūnų, jiems atvykus moteris ilgokai nėjo iš namo, per langą švaistėsi peiliu, grasino visus nužudyti. Policininkai bandė moterį raminti, tramdė ją dujomis ir elektros impulsiniu prietaisu „Taser“. Bet net gavusi kelias elektros iškrovas ji nenurimo.

Baigiamojoje kalboje prokuroras atkreipė dėmesį, kad visi keturi pareigūnai turėjo po vieną „Taser“ užtaisą (panaudojo visus). R.Imbraso manymu, jei policininkai būtų turėję daugiau užtaisų, šaunamojo ginklo nebūtų prireikę.

Minimos priemonės prieš moterį buvo neveiksmingos, išėjusi į lauką ji puolė pareigūnus abiem rankom laikydama peilį ir šaukdama „Aš jus papjausiu!“. Vienas policininkas buvo sužalotas.

Kai moteris mosikuodama dideliu peiliu puolė prie D.Šerpyčio, jis, šaukdamas „Policija! Šausiu!“, kelis kartus iššovė iš tarnybinio pistoleto – taikė į galūnes. Bet keturios kulkos, pataikiusios į kojas ir rankas, agresyvios psichikos ligonės nesustabdė. Dar viena kulka, pataikiusi į pilvą, buvo mirtina.

Prokuroras baigiamojoje kalboje sakė, kad D.Šerpytis nuo jį puolančios, peiliu ginkluotos moters turėjo gintis teleskopine lazda, nes ji ilgesnė už peilį.

Advokatas: „Kaip ją sulaikyti“?

Teisiamojo advokatas Romualdas Drakšas baigiamojoje kalboje sakė, kad atvykusiems policininkams medikai parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip moteris laiko peilį sau prie gerklės. Todėl pareigūnai negalėjo laukti, kol ji ką nors padarys sau ir ėmė veržtis į namą.

Romualdas Drakšas
Romualdas Drakšas

„Kaip ją sulaikyti, kol sau ko nors nepadarė? Pašokti jai po langais?“ – retoriškai klausė advokatas.

Į prokuratūros kaltinimą, kad policininkai nebandė su ligone užmegzti kontakto, ją nuraminti, R. Drakšas atsakė, kad atvažiavusiems pareigūnams greitosios pagalbos medikai paaiškino, jog bet kokios derybos su ja, kai ji apimta tokios psichozės, – beprasmės.

Policininkai neturėjo skydų

Advokato manymu, jei policijos automobiliuose būtų buvę skydai, viskas būtų buvę kitaip – pareigūnai būtų galėję ją saugiai prispausti ir sulaikyti.

D.Šerpytis irgi apgailestavo dėl to, kad automobiliuose nebuvo skydų: „Deja, automobilius komplektuojame ne mes. Tai ne mano ir ne mano kolegų kaltė.“

Roberto Riabovo / BNS nuotr./Darius Šerpytis
Roberto Riabovo / BNS nuotr./Darius Šerpytis

Nuosprendis bus skelbiamas sausio 31 dieną. Advokatas R.Drakšas po posėdžio sakė, kad nuosprendis, koks jis bebūtų, bus skundžiamas.

„Jei išteisins, skųs prokuratūra, jei neišteisins, skųsime mes. Byla pasieks Aukščiausiąjį Teismą“, – sakė gynėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis