Antradienį Policijos departamente paskelbta apie jau pora metų vykdomą operaciją.
Įtariama, kad 1996-2006 metais Ginklų fonde sandėlininku dirbęs vyras per kelis kartus apšvarino savo darbovietę.
„Jis buvo atsakingas už šaudmenų saugojimą, priėmimą ir naikinimą“, – sakė generalinis komisaras Linas Pernavas.
Tikėtina, kad Ginklų fondas apšvarintas daugiau nei prieš dešimtmetį, o amunicija buvo pavogta per kelis kartus.
Tyrimą dėl šio įvykio kriminalistai pradėjo tik prieš pora metų, gavę kriminalinės žvalgybos informaciją.
Praėjusią vasarą buvo sulaikyti 4 įtariamieji, o šiemet – dar 3. Vienas iš jų suimtas, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Du įtariamieji siejami su organizuotu nusikalstamumu.
Visi asmenys – Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys Vilniaus apskrityje. Įtariamųjų ratas dar gali plėstis.
Sulaikymų ir kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 vnt. skirtingų modelių šaunamųjų ginklų, tarp jų pavojingi automatiniai šaunamieji ginklai su garso slopintuvais: ,,Agram“, ,,Kalašnikov“, pistoletai: ,,TT“, ,,Glock“, ,,Sigsauer“, revolveriai: ,,Arminius“, ,,Taurus“ ir kt., 12 047 vnt. skirtingo kalibro šovinių, 6 granatos, 3 sprogdikliai.
Pistoletų kainos svyruoja nuo 1000 iki 1500 eurų, o už automatinius ginklus, pavyzdžiui, „Kalašnikov“ automatus, nusikaltėliai pakloja ir 2 ar 3 tūkst. eurų.
Jie Ginklų fonde turėjo būti sunaikinti, bet pateko į rinką. Kiek ginklų per daugiau nei dešimtmetį parduota ir kam jie panaudoti – neaišku.
Tačiau spėjama, kad dalis jų naudota gaujų karuose Lietuvoje. Šios gaujos veikia ir dabar.
„Dauguma iš tų rastų ginklų yra pilnai veikiantys koviniai ginklai, – sakė LKPB viršininkas Rolandas Kiškis. – Pas įtariamuosius rastos puikiai, kūrybiškai išnaudotos slėptuvės.“
Dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogstamosiomis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. Įtariamiesiems gresia kalėjimas iki 8 metų.