Sausio 2 d., apie 18.40 val. į Kaune, Partizanų gatvėje gyvenančios 87 m. pilietės P.A. namų telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė jos anūku. „Anūkas“ pasakė, kad sukėlė avariją ir reikia 8 tūkst. Lt. Sukčiams iš moters pavyko išvilioti 5 tūkst. Lt.
Tą pačią dieną, laikotarpiu nuo 11 val. iki 12 val. Kaune, Kaltinėnų gatvėje gyvenantis 88 m. pilietis R.L. namų telefonu bendravo su nepažįstamu vyriškiu, kuris, prisistatęs policijos darbuotoju, iš R.L. apgaule išviliojo 7 tūkst. Lt.
Policija trečiadienį gavo 55 m. gyventojos R.P. pareiškimą, kad 2012 m. gruodžio 18 d., apie 16 val. į Jonavoje, P.Vaičiūno gatvėje esančio buto namų telefoną paskambino policijos pareigūnu prisistatęs vyriškis. Jis apgaule iš pareiškėjos išviliojo internetinės bankininkystės kodus.
Vėliau jonavietė sužinojo, kad iš jos sąskaitos buvo pasisavinti 1,6 tūkst. Lt., paimti du greitieji kreditai po tūkstantį litų ir papildytos mobiliojo ryšio abonentų sąskaitos. Padaryta 3050 Lt žala.
Negalima atskleisti konfidencialių duomenų
Sukčiai įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai yra pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi norint naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.
Vadinamieji telefoniniai sukčiai prisistato anūkais, teisėsaugos pareigūnais ar banko darbuotojais. Žmonės įtikinami, kad tikrai kalbasi būtent su tuo asmeniu, su tam tikros įstaigos darbuotoju.
Sukčiai, neva rūpindamiesi, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų ar iš jos nebūtų paimti pinigai, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavę, ne tik ištuština sąskaitą, bet ir sąskaitos savininko vardu paima greitųjų kreditų.
Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais, neatiduotų sukčiams pinigų ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, banko ar kokios kitos tarnybos vardu. Nei tarnybų pareigūnai, nei bankų darbuotojai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.
Primename, sulaukę panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu neduokite jiems pinigų, nesuteikite prašomos informacijos, neskubėkite vykdyti jų prašymų, nedelsdami apie skambutį praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.