Kaip informuoja Kauno apylinkės teismas, teisėjas, atsižvelgdamas į tai, kad D.Rimas minėtą nusikaltimą padarė iki priimant nuosprendį kitoje baudžiamojoje byloje, jam paskirtą bausmę subendrino su ankstesniu nuosprendžiu ir paskyrė galutinį 1 m. 4 mėn. laisvės apribojimą.
D.Rimas įpareigotas bausmės laikotarpiu nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose (išskyrus, jei tai susiję su darbu).
D.Rimas tyčia pastūmė ir trenkė antstoliui į nosį, nusirengė marškinėlius ir trenkė jais pareigūnui į veidą.
Be to, jis turės per pusę metų neatlygintinai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevyriausybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis.
Bylos duomenimis, 2015 m. rugpjūtį Kaune, Panemunėje, antstolis, vykdydamas teismo nutartį dėl priverstinio skolos išieškojimo parduoti iš varžytinių įkeistą kaltinamojo motinos gyvenamąjį namą, atvyko kartu su turto vertintoju nustatyti turto vertę, reikalingą su vykdymu susijusioms procedūroms atlikti.
Nustatyta, kad D.Rimas tyčia pastūmė ir trenkė antstoliui į nosį, nusirengė marškinėlius ir trenkė jais pareigūnui į veidą.
Teisme D.Rimas neprisipažino padaręs nusikaltimą, tačiau pasakojo priekaištavęs antstoliui, jog šis iš anksto neįspėjo, kad atvyks vertinti turto. Pasakojo, kad antstolis keletą kartų ,,kastetu“ sudavė jam į veidą, o šis gindamasis galėjo jam kažkur pataikyti. Piktinosi, kad antstolis neparodė jam savo pažymėjimo ir neišaiškino įgaliojimų. Apskritai jis nieko nežinojo apie minėtą teismo nutartį.
Teismas, skirdamas vyrui bausmę, atsižvelgė į tai, kad jis padarė apysunkį nusikaltimą, veikė tiesiogine tyčia. Teismo vertinimu, kaltinamasis nėra sistemingai nusikalstantis asmuo, todėl bausmės tikslai gali būti pasiekti netaikant jam su laisvės atėmimu susijusios bausmės.
Teismas nuosprendyje taip pat pažymi, kad bausmės įgyvendinimo paskirtis yra ne tik nubausti nusikaltimą padariusį asmenį, bet ir atimti, apriboti galimybę jam ateityje daryti naujus nusikaltimus. Paveikti jį, kad jis, atlikęs bausmę, laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų.
D.Rimas paskirtą baudą turi sumokėti per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Jei to nepadarys, bauda bus išieškoma priverstinai.
Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.