Apie spaudimą „susibendrauti“ su kaliniais prabilusi prižiūrėtoja nubausta, nes bendravo su kaliniais

Šių metų pradžioje dabar jau buvusi Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo prižiūrėtoja Laura Kalinauskaitė prabilo apie Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus vadovo spaudimą užmegzti artimus santykius su kaliniais. Anot jos, to padaryti ji nesutiko. Tačiau Kalėjimų departamentas atlikęs tarnybinį patikrinimą ketvirtadienį paskelbė, kad pareigūnė sulaužė priesaiką, nes palaikė ryšius su kaliniais.
Lukiškių kalėjimo perimetras.
Lukiškių kalėjimas / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Moteris portalui delfi.lt pasakojo, kad į ją dar studijų metu kreipėsi Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnai, kurie merginai siūlė bendradarbiauti, užmezgant artimus santykius su nuteistaisiais ir išgauti iš jų reikiamos informacijos. Ji atsisakė.

„Aš atėjau dirbti apsaugoje ir priežiūroje, nuteistuosius ir suimtuosius saugoti, o ne užsiimti kažkokiomis veiklomis kaip susibendravimai, kažkokie galbūt flirtavimai, vien tam, kad ištraukti informacijos“, – sakė Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė Laura Kalinauskaitė.

Po to pradėjusi dirbti mergina sakė sulaukusi spaudimo išeiti iš darbo pati, kitaip bus rasta įrodymų, jog ji esą įnešė į kalėjimą narkotikų, sakė sulaukusi grasinimų iš nuteistųjų.

Spaudimo ji teigia sulaukusi iš Gintaro Zaveckio, kuris po feisbuke transliuotų kalinių išgertuvių skandalo atsistatydino iš Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininko pareigų.

Kaip rašoma Kalėjimų departamento pranešime spaudai, Imuniteto skyrius baigė tarnybinį patikrinimą, kuris buvo pradėtas vasario mėnesį, gavus informacijos apie L.Kalinauskaitės galimai neteisėtus ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, jų artimaisiais.

"Tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys leidžia daryti išvadą, kad pataisos pareigūnė, pažeisdama draudimą palaikyti netarnybinius ryšius su suimtaisiais ir nuteistaisiais, 2018 metų birželio-gruodžio mėnesiais bendravo su suimtaisiais (vėliau nuteistaisiais), nuomojosi butą, priklausantį nuteistojo artimiesiems, taip pat nesiėmė priemonių užkirsti kelią nuteistųjų daromiems pažeidimams įkalinimo įstaigose.

Konstatuota, kad L.Kalinauskaitė pasikartojančiais tyčiniais ir aplaidžiais veiksmais (neveikimu), sulaužė 2018-06-14 duotą pataisos pareigūno priesaiką ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skiriama tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos. Tačiau šios nuobaudos pareigūnė išvengė, nes jos atžvilgiu pradėjus tyrimą, savo noru išėjo iš darbo. (2019 m. vasario 27 d. Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktorius patenkino prašymą atleisti iš tarnybos savo noru)", - rašoma pranešime spaudai.

Anot Kalėjimų departamento, taip pat nustatyta, kad pataisos pareigūnė, 2018 metais turėdama bendrąsias valstybės tarnautojo pareigas laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų, kitų teisės aktų ir specialiąją pareigą nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, neva pažeidė teisinio reguliavimo normas. Tarnybinio patikrinimo išvados dalis, susijusi su nustatytu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimu, bus pateikta įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkė Jurga Mickienė akcentuoja, kad tyrimo metu įvertinus visas aplinkybes, buvo identifikuotos spragos dėl darbuotojų patikros, pareigūnų apsaugos nuo neigiamo poveikio: „Įvertinus galimas grėsmes, parengti nauji teisės aktai, naujas Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų darbuotojų etikos kodeksas“.

Imuniteto skyriaus viršininkė pažymi, kad dar anksčiau pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl buvusių Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnų veiksmų L.Kalinauskaitės atžvilgiu buvo sustabdytas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį šiuo metu atlieka Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

„Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus pareigūnams keliami itin aukšti teisėto elgesio standartai. Atlikdami tyrimus, principingai vertindami kylančias rizikas dėl korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba, jie turi bendradarbiauti su įkalinimo įstaigų vadovybe“, – sako J.Mickienė, pabrėždama naują Imuniteto padalinio strategiją.

Ypatingas dėmesys bausmių vykdymo sistemoje šiuo metu skiriamas jautrioms rizikos grupėms priskiriamų darbuotojų apsaugai, švietimui, siekiant išvengti panašių incidentų ateityje. Papildomos veiklos numatytos su besimokančiais kursantais, įvadinių kursų dalyviais, atskiromis bausmių vykdymo sistemos darbuotojų grupėmis ir vadovais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų