Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2021 02 13 /15:03

Apsauginio mušamą benamį užstojęs vaikinas atskleidė daugiau detalių: „Man grasino teismais, nes filmuoju“

Socialiniuose tinkluose žaibiškai išplito vaizdo įrašas, kur užfiksuotas parduotuvėje benamį daužantis apsauginis. Skriaudžiamą vyrą užstojęs ir situaciją paviešinęs Arnas, kalbėdamas su 15min, atskleidė ir daugiau šio incidento detalių. Jis pasakojo, kad iš parduotuvės darbuotojų reakcijos jam susidarė įspūdis, kad toks elgesys čia – normali praktika. Policija pranešė, kad dėl smurto pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Smurtas parduotuvėje
Smurtas parduotuvėje / Kadras iš filmuotos medžiagos

Arnas pasakojo, kad apsipirkęs Mindaugo gatvėje esančioje „Iki“ parduotuvėje atsisėdo ant suoliuko ir pamatė, kaip apsauginis vedasi benamį.

Vaikinui pasirodė keista, kad jiedu nuėjo ne į apsaugos kambariuką, o į tualetą.

„Man buvo labai keista, kodėl jie ten eina. Tada išgirdau smūgius ir dejones. Įsijungiau kamerą, nuėjau prie tų durų, atidariau“, – pasakojo Arnas.

Kas vyko toliau, užfiksuota šokiruojančiame vaizdo įraše.

Iš pradžių vaikinas buvo šoke, o išėjęs apsaugininkas paprašė jo ištrinti įrašą ir eiti savais keliais.

„Sakau, nieko netrinsiu. Tada mačiau, kad su kažkokiu popieriumi apsauginis grįžo į tualetą pas benamį, o tada aš kviečiau policiją. Maniau, kad grasins benamiui, kad jis niekam nesiskųstų. Juk tai pažeidžiamas asmuo“, – 15min pasakojo Arnas.

Tačiau labiausiai jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija. Anot vaikino, jam susidarė įspūdis, kad jie negalėjo nematyti, kas vyksta, ir tai toleravo.

Be to, kai situacija jau eskalavosi, darbuotojai pradėjo grasinti jam pačiam.

„Kai aš filmavau, mane užsipuolė „Iki“ darbuotojos. Jos sakė, kad jau skambina administracijai, administracija draudžia filmuoti prekybos centre. Jie sakė, kad vos ne į teismą ruošiasi mane paduoti, nes aš filmuoju parduotuvėje, filmuoju darbuotojus, kokią teisę turiu tai daryti. Suprantat, aš gyniau žmogų, o jų pozicija – slėpti savo uodegas“, – dėstė pašnekovas.

„Iki“ atstovės Vaidos Budrienės išplatintame pranešime sakoma, kad parduotuvės darbuotojai incidento nematė, nes, anot jos, vagyste įtariamas vyras buvo išvestas iš prekybinės salės.

„Darbuotojos, laikydamosi galiojančių vidaus tvarkos taisyklių, paprašė nefilmuoti parduotuvės patalpose“, – rašoma pranešime.

„Labai atsiprašome nukentėjusiojo ir visų pirkėjų dėl šio įvykio. Šiuo metu aiškinamės tikslias įvykio aplinkybes su prekybos tinklui paslaugas teikiančios saugos tarnybos atstovais, kurios darbuotojas ir yra filmuotoje medžiagoje matomas asmuo.

Tokių situacijų netoleruojame, todėl peržiūrėsime procedūras, kad jos ateityje daugiau niekada nepasikartotų. Taip pat ir aptarsime savo bendradarbiavimą su pačia saugos tarnyba“, – priduria „Iki“ atstovė.

Pradėjo ikiteisminį tyrimą

Anot Arno, į įvykio vietą atvykus policijai, iš pradžių benamis sakė, kad jokių pretenzijų neturi.

„Bet po to jis skundėsi, kad jam kojas skauda, kad jį daužė. Jo klausia, ar rašysit pareiškimą, jis sako, aš nemoku rašyt. Po to tyrėja jo paklausė, jei aš surašyčiau, jūs pasirašytumėte?“ – situaciją prisiminė vaikinas.

Lietuvos policija feisbuke jau viešai padėkojo Arnui už pilietiškumą. Policijos departamento atstovas 15min informavo, kad dėl šio įvykio jau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savavaldžiavimo pagal Baudžiamojo kodekso 294 str.

„Nesvarbu, kad žmogus kažką pavogė, toks apsaugos darbuotojo elgesys negali būti toleruojamas. Dėl šio įvykio sostinės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Ačiū pilietiškam vyriškiui, kad nufilmavo ir pranešė policijai. Nepraeikite pro šalį“, – rašoma policijos feisbuke.

Saugos tarnyba prisiima atsakomybę

„Grifs AG“ išplatintame pranešime rašo, kad vos tik sužinojus apie įvykį, nedelsiant pradėtas vidinis tyrimas, bendradarbiaujama su policija ir įmonė yra atvira visuomenei ir žiniasklaidai.

„Mes, kaip saugos įmonė, nepriklausomai nuo tyrimo išvadų, prisiimame moralinę atsakomybę už mūsų darbuotojo veiksmus.

Suprantame situaciją ir jos jautrumą, todėl apgailestaujame už tai, ką patyrė žmogus, dalyvavęs įvykyje. Netoleruojame bet kokio neteisėto jėgos panaudojimo prieš bet kuriuos asmenis.

Dedame visas pastangas, kad tokie ar panašūs įvykiai nesikartotų, reguliariai rengiame mokymus darbuotojams apie teisėtą ir etišką elgesį vykdant pareigas, nuolat atnaujiname darbo tvarkas ir instrukcijas, diskutuojame apie sudėtingų situacijų sprendimus“, – rašoma pranešime.

Beje, tai ne pirmas į viešumą iškilęs panašus incidentas. 2017-ųjų metų pabaigoje „Grifs AG“ apsauginis žiauriai sumušė parduotuvėje paauglį. Vėliau jam iškelta baudžiamoji byla dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jis pripažintas kaltu, bet atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos