V.Savickienė Vilniaus apygardos teismo posėdyje prašė panaikinti pernai lapkričio 5-ąją priimtą TT nutarimą, neteisėtu pripažinti prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretą dėl jos atleidimo, priteisti už pravaikštos laiką susidariusio vidutinio atlyginimo sumą ir 100 tūkst. litų neturtiėns žalos atlyginimą dėl patirtų sveikatos sutrikimų.
Pasak V.Savickienės, TT spalio 29-ąją buvo priėmusi sprendimą jos neatleisti – esą tuomet už jos atleidimą balsavo 10, prieš – septyni nariai. Teisėjos nuomone, vėliau nepagrįstai protokole buvo įrašyta, jog toks nutarimas nebuvo priimtas dėl teisėjų trūkumo.
V.Savickienei nepalankų nutarimą TT priėmė lapkričio 5-ąją. Tada už atleidimą balsavo 13 TT narių.
„Nenurodyti aiškūs motyvai, dėl ko nuspręsta patarti (mane atleisti), nenurodyti konkretūs veiksmai. TT nenustatė objektyvaus pobūdžio faktų, dėl kurių aš pažeminau teisėjo vardą“, – tikino V.Savickienė.
„Aš visuomet tikėjau, kad teisingumą vykdo tik teismas, dabar tuo abejoju“, – kalbėjo atleistoji teisėja.
Ji tikino, kad ji buvo atleista remiantis tik ikiteisminio tyrimo ir operatyvinio tyrimo duomenimis, kurie yra „subjektyvi prokuroro nuomonė“. Be to, anot ieškovės, ir pats operatyvinis tyrimas buvo pradėtas neteisėtai, nes leidimą jam davė ne generalinis prokuroras, o jo pavaduotojas.
Advokatas Virgilijus Kaupas teigė, kad prezidentės dekrete prašyti TT-os patarimo jo atstovaujamosios atžvilgiu nebuvo įvardintos jokios jos kaltę patvirtinančios aplinkybės. Be to, advokato teigimu, po spalio 29-osios TT nutarimo prezidentė turėjo priimti naują dekretą dėl kreipimosi į TT.
Jis sakė, kad prezidentės dekretai turėtų būti tikrinami Konstituciniame Teisme.
„Kiek bebuvo Lietuvoje bylų, visi prezidento dekretai buvo tikrinami Konstituciniame Teisme“, – BNS sakė advokatas. Dėl prašymo tenkinimo teismas penktadienį nepasisakė.
V.Savickienė taip pat tikino, kad nieko neteisėto ji nepadarė.
Buvusi teisėja neigė, kad ji prašė parūpinti dukrai nedarbingumo pažymėjimą. Pasak V.Savickienės, užsirašyti pas seserį pasiūlė teismo posėdžių sekretorė.
Anksčiau žiniaskalidoje skelbta, kad gydytoja sutiko ir nedarbingumo pažymėjimą J Savickaitei išdavė jos net neapžiūrėjusi.
„Aš dukters pas gydytoją, nelydėjau, jos apžiūroje nedalyvavau, neprašiau jai nei duoti nei pratęsti nedarbingumo pažymėjimą, gydytoja pati nusprendė jai pratęsti“, – tikino ieškovė.
„Aš niekada nesinaudojau teisėjos pareigomis asmeniniame gyvenime, prisistatinėjau ne teisėja, o V.Savickiene (...) Aš nemanu, kad rūpinimasis vaiko sveikata žemina teisėjo vardą ir orumą“, – kalbėjo buvusi teisėja.
Prezidentūros atstovai ir TT atstovai nesutiko su ieškovės teiginiais, teigdami, kad TT priėmė teisingą sprendimą ir patarė šalies vadovei atleisti V.Savickienę iš pareigų. Vyriausybės atstovas teismo posėdyje nepasirodė.
Pasak R.Svetikaitės, spalio 29 dieną TT-oje nebuvo priimtas joks nutarimas, nes tiek balsai už , tiek baslai prieš nesurinko pusės reikiamų nutarimui priimti balsų skaičiaus.
Kitame posėdyje spalio 21 dieną ketinama išklausyti dviejų TT posėdžių protokolų įrašus.