Bute – du jaunų žmonių kūnai
Pirminis pranešimas apie įvykį neatrodė grėsmingas ir nepranašavo jokio sudėtingo kriminalistinio tyrimo. Vilniečiai paskambino numeriu 112 ir ramiai pasakė, kad rado viename bute mirusį giminaitį. Pareigūnai tokio turinio pranešimus klasifikuoja kaip C kategorijos įvykius, į juos reaguojama įprastine, o ne skubos tvarka.
Tačiau bute policija rado du negyvus žmones, galimai nužudytus arba nusižudžiusius.
„Pagal pirminę informaciją, 13.07 val. buvo pranešta, kad bute rasti 2001 metais gimusio vaikino ir 2003 metais gimusios merginos kūnai“, – BNS po įvykio sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja.
Anot jos, apie tai policijai pranešė giminaičiu prisistatęs asmuo.
Tai, kad tame pačiame būste yra ir negyva mergina, pranešėjas pradžioje galbūt net nepastebėjo.
Visą trečiadienio popietę įvykio vietoje dirbo ekspertai.
Ketvirtadienį taip pat paaiškėjo, kad dar galimo nužudymo išvakarėse, antradienį, apie 20 val., į tą patį būstą sostinės Lazdynų rajone buvo kviečiama policija.
„Buvo pranešta, kad kaimynę muša vyras, galimai yra mažamečių. Tokį pranešimą mums perdavė BPC. Policijos pareigūnai nurodytu adresu nuvyko per 8 minutes. Buvo daug kartų skambinama į duris, beldžiama. Bet durų niekas neatidarė“, – Lrt.lt citavo Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėją Juliją Samorokovskają.
Teigiama, pareigūnai prie durų praleido apie pusvalandį, bet grumtynių garsų ar pagalbos šauksmo per tą laiką nebuvo girdėti. Todėl patruliai taip viską ir užfiksavo bei išvyko dirbti toliau.
Laužti durų jie tuo metu dar neturėjo pagrindo.
Tikslus dviejų asmenų mirties laikas, kaip ir priežastis, dar nėra žinomi. Tai policijai turėtų padėti nustatyti teismo medicinos ekspertai. Kol kas neatmestina, kad kruvinieji įvykiai bute galėjo vykti ne tuomet, kai pirmąjį kūną rado giminaičiai, o visai kitą dieną.
BPC pateikė įvykių seką
Susipažinus su informacinės sistemos duomenimis, nustatyta, kad skambutis iš Architektų gatvės buvo gautas 19.52 val.
Į jį atsiliepusi pareigūnė išsiaiškino įvykio vietos adresą, kitas svarbias aplinkybes, parengė ir perdavė policijai pranešimą apie pagalbos poreikį įvykio vietoje.
Pranešime nurodyta, kad kaimynę muša vyras, galimai yra mažamečių vaikų, pranešėja girdi pagalbos šauksmus.
Atsižvelgdama į aplinkybes, operatorė įvykį priskyrė Smurto artimoje aplinkoje įvykių tipui.
Atkreiptinas dėmesys, kad, reaguodama į pranešimą ir vertindama pranešimo informaciją, policija taip pat turi galimybę perklausyti skambučių garso įrašus.
Vertinant visą surinktą informaciją, nustatyta, kad į skambutį atsiliepusi Bendrojo pagalbos centro operatorė savo pareigas atliko tinkamai. Tai profesionali ir ilgametė darbuotoja, sukaupusi didelę ir vertingą patirtį. Minėtos pareigūnės dėka išgelbėta ne viena gyvybė – tą liudija ir iš Lietuvos Respublikos Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos gauta padėka.
Bendrojo pagalbos centro vadovybė norėtų pabrėžti, kad Bendrajame pagalbos centre yra skiriamas didelis dėmesys darbo kokybei, todėl į visas gaunamas pastabas reaguojama rimtai ir atsakingai.
Policija atlieka aplinkybių patikslinimą
Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla teigė, kad pradėtas aplinkybių patikslinimas, bus sprendžiama, ar yra pagrindas pradėti tarnybinį patikrinimą.
„Mūsų pareigūnai išvyko, tačiau pagal mūsų turimą algoritmą, kelių parų laikotarpyje mūsų tyrėjai susisiekė su abiem asmenimis ir nė vienas iš tų asmenų vienas kitam pretenzijų neturėjo“, – TV3 televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė R.Požėla.
„Įsivertinsime savo pareigūnų veiksmus, jei matysime, kad to reikia tarnybinio patikrinimo metu“, – sakė R.Požėla.