Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Rimantė Kraulišė 15min pranešė, kad visi skundai šioje byloje atmesti. Vadinasi, lieka galioti prieš tai jau skelbtas apeliacinės instancijos teismo verdiktas.
Nuteistasis LAT prašė panaikinti vasarį priimtą Apeliacinio teismo nutartį ir bylą grąžinti šiam teismui nagrinėti iš naujo.
To paties prašė ir šioje byloje su G.J.Furmanavičiumi nuteistas teisininkas Sigitas Živoltas, BNS buvo informavusi teismo atstovė R.Kraulišė.
Aukščiausiajame Teisme patikrinus skundžiamus teismų sprendimus teisės taikymo aspektu, padaryta bendra išvada, kad kasacine tvarka apskųstuose teismų sprendimuose atliktas įrodymų vertinimas tokių trūkumų, kuriuos nurodo kasatoriai, neturi, o kasaciniuose skunduose keliamos abejonės dėl įrodymų, kuriais rėmėsi bylą nagrinėję teismai, priimdami skundžiamus nuosprendį ir nutartį, atitikties įstatymų reikalavimams yra nepagrįstos.
Visi duomenys, kuriais, tiek pirmosios tiek apeliacinės instancijos teismas grindė savo išvadas, nustatydami faktines bylos aplinkybes, gauti teisėtais būdais, patikrinti BPK nustatytais proceso veiksmais ir teismų išnagrinėti, baudžiamasis įstatymas – BK 226 straipsnio 3, 4 dalys – nuteistųjų G.J.Furmanavičiaus ir S.Živolto padarytoms nusikalstamoms veikoms pritaikytas tinkamai.
Aukščiausiojo Teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.
Vilniaus apygardos teismas 2019 metų rudenį pripažino G.J.Furmanavičių kaltu ir skyrė jam trejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dvejiems metams.
Taip pat kaltu dėl prekybos poveikiu byloje buvo pripažintas teisininkas S.Živoltas, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė jos vykdymą atidedant trejiems metams.
Abu nuteistieji buvo įpareigoti neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei savaitei be leidimo ir sumokėti po 750 eurų į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Vėliau nuosprendį paliko galioti ir Apeliacinis teismas.
Bylos duomenimis, pasinaudodamas savo pažintimi su G.J.Furmanavičiumi, S.Živoltas savo ir jo naudai netiesiogiai reikalavo 100 tūkst. eurų kyšio iš „Start Vilnius“ atstovų. Anot bylos medžiagos, S.Živoltas mainais už kyšį žadėjo paveikti G.J.Furmanavičių, o per jį – ir kitus NŽT tarnautojus, kad šie neteisėtai veiktų vykdydami savo įgaliojimus ir leistų Vilniuje, Subačiaus gatvėje, suformuoti žemės sklypą, valstybės žemę prijungiant prie įmonės sklypo.
Buvusį vidaus reikalų ministrą G.J.Furmanavičių patarėju pasirinko ir NŽT įdarbino buvusi tarnybos vadovė Daiva Gineikaitė. Ji pati iš pareigų pasitraukė paaiškėjus, kad vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti.
G.J.Furmanavičius ėjo vidaus reikalų ministro pareigas socialdemokrato Algirdo Brazausko vadovautoje Vyriausybėje 2004–2006 metais.