Baigtas tyrimas dėl teisiamųjų, kurie tikėjosi būti išgelbėti advokato D.Zagrecko kyšiais

Teisėjų korupcijos skandalo dalis: iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo atskirta byla dėl galimos prekybos poveikiu perduota teismui, praneša Generalinė prokuratūra.
Drąsutis Zagreckas
Vyrai kaltinami 2018 metų rudenį perdavę advokatui Drąsučiui Zagreckui 5 tūkst. eurų, tikėdamiesi, kad pastarasis (nuotr.), pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka, šiais pinigais paveiks teisėją. / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje E. G. ir J. L. kaltinami dėl galimos prekybos poveikiu siekiant paveikti teisėjų sprendimą (pagal Baudžiamojo kodekso 226 str. 1 d.). Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Ikiteisminio tyrimo dėl galimos prekybos poveikiu duomenimis, E. G. ir J. L. kaltinami 2018 metų rudenį perdavę vienos Vilniaus advokatų kontoros advokatui Drąsučiui Zagreckui 5 tūkst. eurų, tikėdamiesi, kad pastarasis, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita tikėtina įtaka, šiais pinigais paveiks valstybės tarnautoją – Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

Įtariama, kad kaltinamasis E. G. tokiu būdu tikėjosi, kad nagrinėjant apeliacinį skundą, jo atžvilgiu bus panaikintas Vilnius apylinkės teismo apkaltinamasis nuosprendis ir priimtas išteisinamasis nuosprendis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, o tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Baudžiamoji byla dėl galimos E. G. ir J. L. prekybos poveikiu perduota Lietuvos apeliaciniam teismui. Šis teismas turėtų priimti sprendimą, kurios apygardos teismas nagrinės baudžiamąją bylą, siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai ir visapusiškai išnagrinėti bylą bei išvengti interpretacijų dėl to, kad sprendimą byloje priėmė Vilniaus apygardos teismo, kurio nuosprendį buvo siekiama pakeisti neteisėtais būdais, teisėjai.

Baudžiamasis kodeksas už prekybą poveikiu numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis