Įtariamojo gynėjos teigimu, R.Lipskio Baltarusijos žvalgybos pareigūnui perdavė informaciją, kuri yra prieinama viešai bei sklinda internete, todėl tai neturėtų būti laikoma užsienio paslaptimi.
Tačiau įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis Lietuvos apeliacinis teismas turi kitokią nuomonę.
Apeliacinis teismas kaltinimą R.Lipskiui taip pat papildė naujomis aplinkybėmis.
2011 metais kaltinamasis Baltarusijos žvalgybos pareigūno prašymu sutiko rinkti Baltarusijos organzicaiją dominusią informaciją ir su organizacijos atstovu net buvo suderinęs sutartinius ženklus, kaip tą informaciją perduoti.
„2011 spalio 14 dieną picerijoje „Submarinas“, esančioje Vytenio gatvėje, Vilniuje, iš organizacijos atstovo R.Lipskis gavo užduotį ir jai įvykdyti reikalingą priemonę, tai yra fotoaparatą“, – sakė teisėja.
Teisėjos teigimu, taip jam pavyko laikytis griežtos konspiracijos Lietuvos Respublikos atžvilgiu.
Taip pat, aukštesnės instancijos teismo vertinimu, nepagrįstai iš kaltinimo buvo pašalinti ir R. Lipskiui inkriminuoti nusikalstami veiksmai, atlikti po 2012 m. spalio 22 d. įvykusio fotoaparato pagalba užfiksuotos dominančios informacijos perdavimo.
Nuo 2011 metų pradžios iki 2013 metų kovo 4 d., dirbdamas įmonėje „Oro navigacija“ R.Lipskis rinko informaciją apie civilinius oro uostus ir Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę Šiauliuose, kurioje yra vykdoma ilgalaikė NATO misija.
„Jis sužinojo patekimo į oro uostą sistemą, ten esančių Lietuvos kariuomenės objektų išdėstymą“, – vardijo teisėja.
Todėl R.Lipskio skundas buvo atmestas, o įvertinęs visas aplinkybes Lietuvos apeliacinis teismas skyrė griežtesnę bausmę nei žemesnės instancijos teismas.
Nors Vilniaus apygardos teismas anksčiau skyrė 3 metų ir 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę, Apeliacinio teismo sprendimu R.Lipskis už pataisos namų grotų turės praleisti penkerius metus.