Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Baltarusių klubo „Siabryna“ vadovas Romanas Voinickis nusižudė – jo mirties byla baigta

Nutraukta byla dėl 53 metų Romano Voinickio mirties aplinkybių, bet nusižudžiusiojo bendrininkė bus teisiama dėl turto iššvaistymo, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Romanas Voinickis
Romanas Voinickis / skorina.lt nuotr.

Prokuratūra patvirtino, kad baltarusių visuomenininkas Romanas Voinickis nusižudė, kai pradėjo aiškėti jo finansinės aferos Pranciškaus Skorinos vidurinėje mokykloje Vilniuje.

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl R.Voinickio mirties, tačiau į teisiamųjų suolą sės jo bendrininkė – Vilniaus savivaldybės biudžetinės įmonės „Biudžetinių įmonių buhalterinė apskaita“ buhalterė. Turto iššvaistymu įtariamos moters byla jau perduota teismui, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Kai pernai kovo 6 dieną Kapsų gatvės namo rūsyje Vilniuje buvo rastas 52 metų R.Voinickio kūnas, dėl jo mirties kilo įvairiausių versijų. Vyro rankos ir kojos buvo surištos, burna užklijuota lipniąja juosta, o artimiesiems ir bendradarbiams vyras pastaruoju metu skundėsi dėl grasinimų.

Ant R.Voinickio kūno nebuvo matyti jokių smurto pėdsakų, tik nudegimų nuo elektros žymės – jos atsirado, kai vyras, pats viela apsivyniojęs sau kojas, vielos galus sukišo į rūsyje esantį elektros lizdą.

Netrukus įtarimai dėl savižudybės pasitvirtino, o pradėjus tikrinti R.Voinickio veiklą P.Skorinos vidurinėje mokykloje paaiškėjo, kad vyras turėjo nemalonumų dėl mokyklai skiriamų lėšų – trūko ne tik ES fondų skirtų pinigų, bet ir lėšų, kurias mokykla gaudavo iš savivaldybės.

„Paaiškėjo, kad šiai mokyklai „Biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita“ skirdavo gerokai daugiau nei kitoms Vilniaus švietimo įstaigoms. Kai R.Voinickis suprato, kad tai sužinojo ir kiti, jis nusprendė nusižudyti“, – dienraščiui sakė ikiteisminį tyrimą atlikęs prokuroras Rolandas Imbrasas.

Paaiškėjo, kad direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams dirbęs R.Voinickis iš mokyklai skirtų pinigų papildydavo ir savo sąskaitą, – atliekant ūkio darbus oficialiai deklaruodavo, jog jų buvo atlikta didesnės vertės nei iš tikrųjų. Taip pat buvo mokama už darbus, nors jie nebuvo atlikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos